Skocz do zawartości
polkasa

Czy samica odrzuciła jedno młode?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Nie udało mi się znajomego namówić na adopcje(chociaż mówił mi że będzie adoptował) i głupek udał się do zoologicznego i kupił Syryjka... Zadzwonił do mnie pewnego dnia i mówi że ma 5 różowych kuleczek. Niezwłocznie pouczyłem go jak się ma zachować(zakaz dotykania młodych, zbliżania się do klatki, całkowity spokój etc) i udałem się go odwiedzić by zerknąć jak to wygląda. Powiedział mi że 4 młode były w gnieździe, a jedno było poza nim(powiedział że dosyć daleko, i matka się nim nie przejmowała), to przeniósł je drewnianą łyżką do gniazda. Jak powiedział mi o tym, to przyszło mi na myśl że młode mogło zostać "odrzucone", no dobra ale nic, powiedziałem mu jeszcze jak ma się zachować fejs tu fejs, objechałem za zakup w zoologicznym i poszedłem. Następnego dnia znajomy do mnie dzwoni z informacją że z 5 młodych zrobiły się 4 i 5ego nie widzi nigdzie, a zastosował się do moich rad i matka ma całkowity spokój i dostaje wysokobiałkowe jedzonko. Moja diagnoza wydaje się na słuszną, 1 mogło zostać odrzucone, ALE! Gniazdo jest zrobione z chusteczek i znajomy mówi że podejrzewa iż młode jest pod chusteczkami, ale niby nic się tam nie rusza jak dyskretnie zagląda i mówi że tak się przejął i chce jakoś zajrzeć do gniazda czy młodego tam nie ma może pod chusteczkami no i prosił mnie o poradę. I tutaj zwracam się do was moi drodzy, czy chomicza mama mogła zjeść młode w całości? Czy faktycznie moja diagnoza może być słuszna że 1 zostało odrzucone? Proszę was o pomoc, bo nie wiem co w tej sytuacji doradzić znajomemu

Pozdrowienia!

BTW
Już jednego u niego zaklepałem :), będę miał 2 Syryjki i mojego Dżungareczka :)

Edytowane przez polkasa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Szybcior napisał:

Prawdopodobnie został odrzucony i zjedzony. Niech nie gmera, pogorszy tylko sytuację.

Dziekuje za odpowiedz, dalem juz mu znac o tym. Najdziwniejsze jest to ze nke ma ani sladu po tym odrzuconym mlodym :(, chomiki zjadaja je w calosci? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi