Skocz do zawartości
dyshor

Kołowrotek Trixie - niesprawny ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Na początku chciałem powitać całą społeczność,to mój pierwszy post :) 

Przechodząc do rzeczy, zakupiłem przez Internet kołowrotek trixie 20 cm średnicy dla Dżungara. Poprzedni był metalowy i zdecydowanie za mały.  Nasłuchałem się mnóstwo pozytywnych opinii,tymczasem kołowrotek jest....głośniejszy od metalowego...Poza tym kołowrotek wydaje się na scentrowany...Widziałem kilka filmów na YT i niby tak to ma wyglądać...Posiada też luz. Ale może ktoś mnie utwierdzi w tym czy wszystko jest OK,czy należy go odesłać...Jeżeli jest potrzebny jakiś film czy zdjęcie to wrzucę,w tej chwili jestem w pracy.  Będę wdzięczny za pomoc,bo napaliłem się na ten kołowrotek,ale hmm.....na razie to jest mi zimno;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż, masz bardzo ciszy metalowy kołowrotek. :)
Można przesmarować wazeliną, ale one mniej więcej tak mają. A jeśli chodzi o nierówny bieg, musiałbyś zobaczyć drewniane trixie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha ,no ok ,to wiem na czym stoję ,postaram się jeszcze posmarować wazeliną. Dzięki A odpowiedzi !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też taki miałem i... też mi działał na nerwy. Później zmieniłem na drewniany, też trixie (jak poniżej).

Wydaje mi się, że problemem tego metalowego jest m.in niestabilność wynikająca z lekkości konstrukcji. U mnie metalowa stopka była odrobinę nierówna i 'biła' o drewnianą półeczkę. W ciągu dnia prawie nie do wychwycenia ale w środku nocy; brzmiało jak roboty drogowe:P

Drewniany był stabilniejszy i - może nie tyle, że cichszy - ale jakoś mniej wkurzający. Ma łożysko więc to inny dźwięk.

2745.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No cóż....Chomik jest zadowolony,ja mniej,ale cóż,póki mam go gdzie wynieść na noc to jest OK,jak się zmieni sytuacja to porozglądam się za drewnianym :) 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi