Skocz do zawartości
Garry

Karmienie i atrakcje żywieniowe

Rekomendowane odpowiedzi

Hej naszły mnie takie 2 szybkie pytanka, których nie mogę znaleźć gdzieś indziej na forum:

1/ Czerwona porzeczka - lubię wrzucić chomom coś co akurat mam świeżego w domu ale nigdzie nic nie piszą o czerwonych! :eh: 

2/Jak karmicie swoich małych? A dokładniej chodzi mi o fakt, że chomiki (kto by się spodziewał) chomikują! I teraz czy to oznacza że chcemy im sypać dużo różnorodnych rzeczy każdego dnia żeby sobie grzebali, czy na odwrót - powinniśmy dawać mniej albo rzadziej karmy, żeby ZAPASY się nie psuły i marnowały..?

Pozdrawiam :kiss: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dajemy karmę codziennie. Łyżeczkę dla miniaturek a dwie dla syryjków. Dodatkowo dajemy warzywka i owocki.

Chomiczek na bank sobie coś odłoży i będzie korzystał kiedy potrzeba. Spirzarnie sprawdzamy w poszukiwaniu popsutego jedzenia,  ale jest zasada - jeśli coś zabrano to trzeba dać coś w zamian. Ja z reguły daje troszeczkę nowej karmy i jakiś smaczek, np. Pestkę dyni czy orzeszka.

Porzeczki - jeśli którejś specyficznej odmiany nie można by było chomiczkowi dać to na bank była by wzmianka o tym. Więc jak najbardziej można dawać. Tylko pamiętaj - niepryskane i umyte. Dobrze wybrać te słodsze i bardziej dojrzałe. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi