Skocz do zawartości
Secutee

Drewniany Kołowrotek

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Niestety Mój plastik 28 Trixi nie nadaje sie dla mojego chomika albo jest to jakaś wadliwa sztuka albo nie mam innego wyjaśnienia dla tego kołowrotka.

Czy moze warto wystawić go na sprzedaż nawet za 30 zł z doliczonymi już kosztami wysyłki? Czy proponujecie jakąś inną cenę. 

Zastanawiam się też nad kołowortkiem Drewnianym trixi 28 albo 21 może powiecie mi czy ten mój maluszek go utarga...

http://hipcio.sklep.pl/produkt/trixie-kolowrotek-drewniany-28cm

https://allegro.pl/oferta/trixie-drewniany-kolowrotek-dla-gryzonia-28-cm-7794265736

https://fera.pl/trixie-drewniany-kolowrotek-o-28-cm.html

Ale chyba kupię ten z linku na allegro..

Tylko pomocy czy ten maluszek go rozpędzi? Ktoś ma jakieś doświadczenie z takimi kołowrotkami?

I jescze pytanie czy zamowić 28 czy moze 20 dla chomika dzungarskiego ;C

Edytowane przez Secutee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja 28 swojemu nie wstawiłem do tej pory tylko dlatego, że w samli jest ciasno. Drugi powód że lubię wiedzieć jaką chomik ma w nocy aktywność i nie chce mi się opomiarowania przenosić na drugi kołowrotek :), ale na wybiegu czasem ma obydwa i nie skłania się do któregoś specjalenie. Wybiera ten który ma najbliżej w danej chwili.

Jak wreszcie uda mi się zdecydować na nowe lokum to na 100% wstawię 28, bo mój to jakiś taki duży jak na dżungarka i wydaje mi się że 20 trochę za mały się zrobił.

Przy zamawianiu nie patrz na różnicę kilku zł w cenie - ważna jest przesyłka. Mój 28 cichutko puka jak się kręci, w nocy być może to będzie słychać. 20 jest taka cicha że słychać tylko tupanie chomika i pykanie czujnika ruchu. 28 nie puka dlatego że duże są złe - wg mnie w transporcie się uszkodził.

Oczywiście obydwa to drewniane trixie o jakie pytasz. 28 zamówiłem z hipcia razem z całą wyprawką, ale jak go zobaczyłem to się przeraziłem wielkością i pobiegłem do sklepu kupić 20. Wtedy chomik był mniejszy.

Edytowane przez mpi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie patrzę na cenę bo ona nie ma znaczenia. Patrze na rozmiar bo mój chomiczek też nie jest jakiś wielki... temu chodzi o to by sobie swobodnie biegał w tym kołowrotku bez żadnych problemów. Temu tez pytanie czy lepiej wybrać 28cm czy może 21cm. 

I to też prawda w samli po wystawieniu 28 jest ciasno. Więc może wybiorę 20. A kiedyś tam zakupie 28. :3 Ale proszę o poradę 

Zamówiłam 21 cm w razie czego w późniejszym terminie kupie 28cm. :) wszystko przed nami. A czym taki kołowrotek pomalować żeby był bezpieczny dla chomiczka?

Edytowane przez Secutee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

21cm z Trixie powinien być jak najbardziej ok. 

Możesz zabezpieczyć go lakierem do drewna z przeznaczeniem do zabawek  i łóżeczek dla dzieci - ważne żeby był nietoksyczny i posiadał odpowiednie atesty bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja lakierowałem lakierem do mebli Domalux. Według opakowania ma normę europejską EN 57.3 - bezpieczeństwo zabawek. Ja mam półmat - bo tylko taki był w sklepie i nie podoba mi się, że się błyszczy po pomalowaniu. Na tym forum polecany też jest inny lakier, również bezpieczny dla zabawek, ale musisz poszukać jaki bo nie pamiętam. Tamten jest matowy - może lepiej wygląda kołowrotek po pomalowaniu.

Drugiego kołowrotka malować już nie będę - ewentualnie pomaluję tylko podstawę. Jeśli chodzi o pierwszy to obsikany był tylko dwa razy - na samym początku. Widocznie z wrażenia chomik popuścił :) Korka i tak się nie maluje więc nic mi to nie dało. Ja zmagałem się natomiast z innym problemem przez ok 2 miesiące - wdeptanymi kupami w korek/bieżnię. Codziennie musiałem je skrobać. Od dłuższego czasu chomik przestał robić kupy do kołowrotka, więc jest spokój.

Często jednak wciska się w rogu pomiędzy ścianę samli a kołowrotek i tam przesiaduje konsumując jedzenie. Wtedy potrafi obsikać ale tylko podstawę kołowrotka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zakupiłam altax szybkoschnach lakier do wnętrz bezbarwny połysk. Mam nadzieje ze Bedzie spoko. Kołowrotek 21 już dziś do mnie dojdzie^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wyłożyłem kołowotek tylko korkiem i nic nie maluje, chomiki u mnie nie sikają do kółka .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Korek jest w środku. Z jednej strony wole jedna warstwa pomalować żeby nie było problemu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U nas kółko nie było lakierowane.
Mały od początku namiętnie sika na korkową bierznię, a czasem na podstawę.
Od czasu do czasu przemyję kółko ciepłą wodą i jest ok. Kółko świetnie się spisuje od praktycznie roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm kurcze to mogłam bo faktycznie nie malować. W razie czego pokrylam bo warstwa lakieru 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lakier napewno ułatwi późniejsze czyszczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...a dwa to w razie czego zawsze można zeszlifować lakier drobnym papierem ściernym. Jeśli efekt Ci nie przeszkadza wizualnie to nie masz czego żałować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi