Skocz do zawartości
Secutee

Za ciężki kołowrotek

Rekomendowane odpowiedzi

Mój mały rycerz chyba niestety ma za ciężki kołowrotek.... 

Walczy bo walczy Ale na próżno. 

Dzungarek i 28 to chyba nie za dobre połączenie albo trafilam na felerna 28. 

Jakieś pomysły jak ułatwić mu te ciężkie trudy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Średnica raczej nie jest tu problemem. Prędzej materiał, z którego zrobiony jest kołowrotek. 

Jeśli masz zwykły, plastikowy lub metalowy kołowrotek, możesz spróbować naoliwić go odrobiną oleju spożywczego. Odnośnie drewnianych się nie wypowiadam, bo nigdy takowego nie miałam i nie wiem, czy ten myk ma zastosowanie w jego przypadku. 

Ew. niezależnie od rodzaju możesz upewnić się, czy żaden inny element klatki go nie blokuje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Plastikowy 28 trixi. Oliwilam nawilajam też włóczka między odstęp by trochę to ustabilnic. Ale niestety on się buja i sam obraca A chomik nawet nie umie na nim ruszyć 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że problemem nie jest ciężar, a to nieszczęsne bujanie się kołowrotka.

Z reguły ten model łatwo chodzi, więc nadaje się też dla tych mniejszych chomików. Jednak w momencie, gdy całość nie stoi stabilnie, chomikowi trudniej jest utrzymać na nim równowagę i cokolwiek zrobić. Najwidoczniej faktycznie trafiłaś na felerną sztukę. 

Raczej najlepszą opcją będzie kupienie nowego. Możesz co prawda kombinować i postarać się ustabilnić całość, ale nie wiem, czy efekty będą zadowalające. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzałaś, czy ta czarna osłona od frontu jest dobrze założona na oś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sensie jak dobrze? Jest tam jakaś lekka szara w sensie że lata jak głupi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym modelu nigdy nie jest problemem ani średnica, ani ciężar. Hotelikowałam 28gr roborka, który biegał w 28ce jak szalony. Musisz mieć wadliwy model, bądź niepotrzebnie owijasz go nicią. Wstaw wideo jak się koło kręci bez i z dodatkiem tej owijki. Z dźwiękiem, żebyśmy usłyszeli jak głośno chodzi.

Edytowane przez sarsaparilla

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak można wstawić tutaj multimedia w postaci filmiku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie musisz się bawić w wstawianie, wystarczy link do youtube lub jakiegokolwiek innego serwisu streamingowego.

Edytowane przez sarsaparilla

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę oto filmik chomik nawet nie umie ruszyć tym kołowrotkiem kołowrotek jest bez owiniecia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nagranie jest z nawiniętą nitką czy bez?
Kiedy zakręcisz kółkiem to jak ono się zachowuje?
Możliwe, że kółko ma wadę, a możliwe, że łapki się mu ślizgają, tak to wygląda, jak mały stawia łapki szerzej, ale udało mu się ruszyć kołem.
Co mnie troszkę ciekawi, jak maluch zszedł z kółka, te standardowo pod wpływem wyjścia lekko się obróciło ale w przeciwnym kierunku niż oczekiwałąm.
Jak moja klucha schodzi w lewą stronę to bieżnia lekko się obraca w prawo, a tu na odwrót, tak jak by tam była jakaś sprężyna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz kupić w carrefourze czy gdzieś podkładki korkowe i spróbować wyłożyć korkiem zobaczyć czy będzie się dalej ślizgać. Jeśli o to chodzi to powinno pomóc. A jak Ty go kręcisz ręką to chodzi ciężko czy lekko? Jeśli ciężko chodzi i się blokuje to dziwne że sam by się ruszał po wyjściu chomika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kółko było na nagraniu bez nitki. Gdy ja kręcę kółkiem to obraca się lekko ale przy zatrzymywaniu buja w dwie strony. Tak jakby nie umiał się płynnie zatrzymać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy zatrzymywania będzie się "bujał" w obie strony na zmianę bo zakładam że chodzi o bujanie się prawo lewo (patrząc od frontu) A nie na boki w drugą stronę jak rozklekotana karuzela ;) Bujanie się prawo lewo to naturalna rzecz i wynika z fizyki ;) koło zatrzymując się nigdy nie zatrzyma się w miejscu tylko będzie się chwiać chwilę. Jeśli chodzi ci o bujanie w drugą stronę czyli nie kręcenie po osi tylko bujanie na boki (Chyba rozumiesz o co mi chodzi;)) to znaczyloby że jest coś zepsute. Moim zdaniem spróbuj wyłożyć korkiem bo może chomik się slizga po prostu skoro ruszając ręka chodzi dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te koło się rusza jak nim zakręcisz? Bo wygląda na to, że w ogóle nie chce chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nim zakręce to owszem rusza się j dziala poprawnie. 

Niestety przy kreceniu buja się w przód i tył. Gdzies na forum tutaj czytałam wlasnje k tej nitce żeby ja owinąć i trochę to powinno się poprawić. Ale nadal maly miał problem z rozchulaniem tego skubanca 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi