Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Szybcior napisał:

Wikol jest ok, jak wyschnie, wentylacja po poprawkach jest ok. Boczne wentylacje przy kocie odpadają, a i bez sensu mieć drogę wysypywania ściółki. 
Nieliczne przysmaki są warte zainteresowania. " a jeśli chodzi o kolby itp. - bez mąki i cukru, miodu, glukozy, barwników i konserwantów, dla mnie tylko JR Farm. Nie wszystkie produkty dobrego producenta są godne polecenia, zawsze trzeba analizować skład!" 

Miseczki na wodę można ogarnąć w Jysk (tylko trzeba świeczki wypalić) albo w Tesco. 

Świeczki W jysk?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Pepco na pewno mają w asortymencie stałym szklane świeczniki do podgrzewaczy :)
U nas świetnie się sprawują jako miseczki na wodę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Squirrella napisał:

W Pepco na pewno mają w asortymencie stałym szklane świeczniki do podgrzewaczy :)
U nas świetnie się sprawują jako miseczki na wodę.

Musiałabym je widzieć na wzór

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie w samli lub jak umieścić poidelko. Próbowałam robić coś z kołków. Niestety złożone wczoraj dziś się całe rozwaliło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy ile masz ściółki. Przy min 10-12cm poidełko stoi stabilnie w rolce od ręcznika papierowego. Pytanie jeszcze jakie masz poidełko, chyba kiedyś pokazywałaś link do 50ml trixie. Ja takie mam.

Wycinasz od góry pasek na rurkę. Długość paska uzależniasz od wysokości ściółki. Ja do rolki od ręcznika papierowego wkleiłem jeszcze minimalnie mniejszą rolkę od papieru toaletowego. Usztywniło to górę po jej rozcięciu.

Przez pierwsze kilka dni poidełko wisiało w narożniku na drucie 1,5mm (z przewodu elektrycznego). U góry zaginasz i trzyma się stabilnie. Ty masz pokrywę, więc ewentualnie zrobić małą dziurkę, gdzieś u góry na przeciągnięcie druta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, Secutee napisał:

Gdzie w samli lub jak umieścić poidelko. Próbowałam robić coś z kołków. Niestety złożone wczoraj dziś się całe rozwaliło

Tu jest filmik z prostym stojakiem do poidełka: https://www.youtube.com/watch?v=dVHKbF9bIOs
Najważniejsze przy kołeczkach czy patyczkach to dać sporo kleju i pozwolić konstrukcji wyschnąć przez 24 godziny.
Można wzmocnić konstrukcję np kawałkami kartonu albo po prostu na leniwca okleić nacietą rurkę po ręczniku papierowym :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 3.04.2019 o 21:34, Secutee napisał:

https://zapodaj.net/a1142a8436dc6.jpg.html

Tak wygląda klatka aktualnie trocinki będą pomieszane z sciolka Konopna.

Pieterko j schodki ogarnięte 

Jest ogòlnie ok. Tylko się zastanawiam, czy przerwa między mostkiem, a tą deską nie za duża, by łapka chomiczka tam nie wpadła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt ta przerwa jesy dosc spora bo 1 cm mniej więcej. Ale niestety nie znalazlam mniejszych wkretek a im bardziej wkrece to rozwale ta sklejke

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic się chomikowi nie stanie, łapka mu nie wpadnie, przede wszystkim dlatego, że tam nie wejdzie :) Będzie się ślizgał i sobie odpuści...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi