Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o ściółke Konopna to ile jej zamówić by bylo ok do takiego pudla? W opakowaniu jest 10l

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak 10 litròw to mało. Lepiej większe opakowanie. Nie wiem, ale z dwa po 10 litròw napewno. No i zależy, czy chcesz wsypać tylko minimum, czyli 10- 15 centymetròw, czy np. zrobić gòrki i doliny. No i też zależy, czg dasz jakieś miejsca, gdzie nie będzie tej ściòłki wcale. Ja np. pod kuwetą i miseczką daję deskę i na tej desce jest trochę siana. 

Edytowane przez Anna Marianna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o karmę - mixerama najlepszy wybór, przy moim dżungarku pół kilo jest na około 5 miesięcy.
Możesz zapytać Hipcia kiedy jest dostawa - albo mailem albo przez facebooka. Z tego co wdzę sporo rzeczy mają wyprzedane więc może na dniach coś dostaną.

Masz na liście Lili farm mieszankę warzywną oraz warzywną z ziołami - wersja z ziołami to ta sama co zwykła warzywna tyle że z dodatkiem ziółek. Ja bym zrezygnowała z samych warzywek skoro juz jest ta z ziołami, a starcza na dość długo.
Ze zdrowych łakoci - suszone porzeczki, maliny, truskawki są świetne.
Polecam mieszankę HP z algami - są tam między innymi kawałeczki topinamburu którego chomiki lubią podgryzać.

Trocin chipsi nie polecam, miałam je i była masakra, tak to się wydają ok, ale jak juz klatka była ogarnięta to naokoło wszędzie, na podłodze i na meblach był pył.
Całkiem porządna jest ściółka zoluxa http://hipcio.sklep.pl/produkt/zolux-sciolka-konopna-chambiose-10l
10L może być mało 20L powinno wystarczyć aczkolwiek zamówiła bym 3 paczki. Zapas i tak zużyjesz przy cotygodniowym czyszczeniu punktowym :)
W razie co, zajrzyj do lokalnego zoologa, bo ta ściółka z reguły jest dostępna w prawie każdym sklepie a paczka 30L wychodzi zazwyczaj taniej.

A tu jest porównanie jabłuszek - z lewej 2 kawałki Tivo, z prawej HP
https://zapodaj.net/5280f21c5dddc.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej wszystko będę zamawiała z spizarniadlagryzonia.pl cenowo wychodzi to taniej i maja lepszy asortyment. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Squirrella napisał:

Jeśli chodzi o karmę - mixerama najlepszy wybór, przy moim dżungarku pół kilo jest na około 5 miesięcy.
Możesz zapytać Hipcia kiedy jest dostawa - albo mailem albo przez facebooka. Z tego co wdzę sporo rzeczy mają wyprzedane więc może na dniach coś dostaną.

Masz na liście Lili farm mieszankę warzywną oraz warzywną z ziołami - wersja z ziołami to ta sama co zwykła warzywna tyle że z dodatkiem ziółek. Ja bym zrezygnowała z samych warzywek skoro juz jest ta z ziołami, a starcza na dość długo.
Ze zdrowych łakoci - suszone porzeczki, maliny, truskawki są świetne.
Polecam mieszankę HP z algami - są tam między innymi kawałeczki topinamburu którego chomiki lubią podgryzać.

Trocin chipsi nie polecam, miałam je i była masakra, tak to się wydają ok, ale jak juz klatka była ogarnięta to naokoło wszędzie, na podłodze i na meblach był pył.
Całkiem porządna jest ściółka zoluxa http://hipcio.sklep.pl/produkt/zolux-sciolka-konopna-chambiose-10l
10L może być mało 20L powinno wystarczyć aczkolwiek zamówiła bym 3 paczki. Zapas i tak zużyjesz przy cotygodniowym czyszczeniu punktowym :)
W razie co, zajrzyj do lokalnego zoologa, bo ta ściółka z reguły jest dostępna w prawie każdym sklepie a paczka 30L wychodzi zazwyczaj taniej.

A tu jest porównanie jabłuszek - z lewej 2 kawałki Tivo, z prawej HP
https://zapodaj.net/5280f21c5dddc.jpg.html

A u mnie nie ma ani konopnej, ani lnianej i mieszkam w całkiem dużym mieście. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
44 minuty temu, Secutee napisał:

Raczej wszystko będę zamawiała z spizarniadlagryzonia.pl cenowo wychodzi to taniej i maja lepszy asortyment. 

No. Masz rację. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da się tutaj normalnie wstawić zdjęcie? 

Czy taka cyrkulacja powietrza bedzie odpowiednią?

https://zapodaj.net/216db260d6e3d.jpg.html

Ma calej pokrywie zrobione są dziurki co 20 cm i co 10. 

Z czego najlepiej chomiczkowi zronic poleczke by panowie q Castoramie wycieli mi ja na wymiar 50x25

Edytowane przez Secutee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te dziurki to stanowczo za mało. W pudle nagromadzi się amoniak z moczu i chomik się zatruje. Potrzebna jest kratka, tego nie przeskoczysz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na zdjęciu ktore W tym temacie gdzieś jest byly rowniez dziurki. Można zrobić ich więcej albo powiększyć jeszcze. Chociaż one sa duże, Ale na zdjęciu wyglądają na małe. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie odpowiadam za to jak ktoś trzyma swoje zwierzęta. Wiem natomiast jak zachowuje się amoniak w nieoddychającym plastiku i powtarzam, że te dziurki to zbyt słaba wentylacja. Zrobisz natomiast jak uważasz, to mimo wszystko twoje zwierzę i my możemy jedynie radzić. Ja radzę zorganizować siatkę. Jeśli obawiasz się ciekawskiego kota to możesz nałożyć jedna siatka na drugą, z przesunięciem o pół cm, wtedy masz gęściejszą siatkę, a wentylacja taka sama.

Swoją drogą, jak chcesz podpatrywać pupila przez dziurki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie za mało tych dziurek.
Trzeba też wziąść pod uwagę, że jeśli będzie ich więcej to pokrywa straci na wytrzymałości...
Te plastikowe pokrywy mają to do siebie. że podziurkowane łatwo pękają pod niewielkim naciskiem.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I tak jest źle i tak jest niedobrze. Problemem wlasnie jest kot. Siatke bym znalazła w domu ale boję się że razem z siatką i on wleci do środka... mam siatke z woliery dla papug ocynkowana  :/ A w samym plastiku  dziurki jeszcze można powiększyć. 

Tutaj glownie chodzi o powietrze by bylo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na YouTube widziałam różne projekty, w niektórych z nich z pokrywy wycinali parę większych kwadratów a od spodu przyczepiali siatkę. W niektórych na pokrywie był mniejszy i osiatkowany otwór w pokrywie, ale za to dodawali też "wywietrzniki" po bokach lub z przodu.

Czy faktycznie nie będzie bezpieczniej zrobić kilka małych i osiatkowanych otworów w suficie a dodać coś np. po bokach? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do boków to nie dam sobie głowy uciąć czy  będzie to bezpieczne. Klatka Osyala poprawiona Ale rowniez nie wiem jak zda egzamin gdy kot na nią wyskoczy. Dalam 2 siatki po 2 stronach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Secutee napisał:

Jest dobrze. Ja bym jeszcze zakopała tę rolkę po papierze w ściòłce. Dodała domek, miseczkę na jedzenie, poidło lub miseczkę na wodę i jakiś mostek oraz deski pod miskami i kuwetą oraz kołowrotek. Ale to podstawy i myślę, że będziesz o nich pamiętać. A co do kota to myślę, że nie będzie miał dostępu, ale zalecałabym ostrożnośç i obserwacjē napewno przez pierwsze tygodnie i nie mam pewności, czy kot nie przewròci samli np. na bok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko powoli będę ogarniala. 

Zakupy internetowe będą poczynione i wszystko zamówione dopiero po zakończeniu ogarniania samli bede wprowadzała malucha.

Efekt teraz. Z poleczka. Musze jedynie zrobic coś by ona się nie slizgala. Jakies pomysły? I ktory klej wikol bedzie dobry kupilam kolki i bedzie klejone ^^ 

https://zapodaj.net/ab9143cff0daa.jpg.html

Edytowane przez Secutee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, Secutee napisał:

Wszystko powoli będę ogarniala. 

Zakupy internetowe będą poczynione i wszystko zamówione dopiero po zakończeniu ogarniania samli bede wprowadzała malucha.

Efekt teraz. Z poleczka. Musze jedynie zrobic coś by ona się nie slizgala. Jakies pomysły? I ktory klej wikol bedzie dobry kupilam kolki i bedzie klejone ^^ 

https://zapodaj.net/ab9143cff0daa.jpg.html

Nie wiem, czy akurat klej jest tu dobrym rozwiązaniem, bo musisz poszukać takiego mocnego i nietoksycznego, a vikol z tego co wiem jest toksyczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co widziałam na forum akurat najbardziej polecany jest klej vikol lub vikolowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Secutee napisał:

Z tego co widziałam na forum akurat najbardziej polecany jest klej vikol lub vikolowy

Aha. No ok. Ja vikol używałam dawno i wtedy był toksyczny. Może to zmienili (na szczęście) ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
56 minut temu, Anna Marianna napisał:

Aha. No ok. Ja vikol używałam dawno i wtedy był toksyczny. Może to zmienili (na szczęście) ;)

Kleje popularnie nazywane wikolowymi to kleje na bazie poli(octanu winylu).

Cytat ze strony Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - Państwowego Instytutu Badawczego Link do cytatu

• Kleje polioctanowo-winylowe w zasadzie nie są szkodliwe dla zdrowia. Ze względu jednak na niewielką zawartość toluenu, którego opary są palne i trujące, zaleca się przy stosowaniu tych klejów zachowanie ostrożności. Dopuszczalne stężenie toluenu w powietrzu wynosi 100 mg/m3. Naczynia i urządzenia używane przy klejeniu należy umyć letnią wodą natychmiast po zakończeniu pracy. Plamy z kleju na odzieży również trzeba zmywać wodą, póki są świeże, zaschnięty klej jest bowiem trudno zmywalny i wymaga uprzedniego kilkudziesięciogodzinnego moczenia w wodzie. Z tego rodzaju klejów produkowany jest u nas klej „Wikol", stosowany głównie w meblarstwie.

Te kleje od zawsze miały taki skład. Jak mogły być kiedyś toksyczne?

Sorry ale od kilku dni nie da się czytać tego forum...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za pomoc. :) zawsze lepiej jest się upewnić przynajmniej w moim przypadku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wikol jest ok, jak wyschnie, wentylacja po poprawkach jest ok. Boczne wentylacje przy kocie odpadają, a i bez sensu mieć drogę wysypywania ściółki. 
Nieliczne przysmaki są warte zainteresowania. " a jeśli chodzi o kolby itp. - bez mąki i cukru, miodu, glukozy, barwników i konserwantów, dla mnie tylko JR Farm. Nie wszystkie produkty dobrego producenta są godne polecenia, zawsze trzeba analizować skład!" 

Miseczki na wodę można ogarnąć w Jysk (tylko trzeba świeczki wypalić) albo w Tesco. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi