Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A możesz dać jakiś link?  Chcę zobaczyć,  bo nie byłam nigdy w Castoramie.  Ale jak ma odpowiednie wymiary,  to będzie ok.  Tylko musisz zrobić pokrywę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pojemnik, za 72,94 zł z pokrywą i klipsami
https://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/przechowywanie/pojemniki-i-kartony/pojemniki-dekoracyjne/pojemnik-form-kaze-xxxl-130-l-przezroczysty.html

Masz starą klatkę? Pocięta może zostać użyta do przerobienia pokrywy, co będzie mocniejsze i tańsze niż kupowanie siatki hodowlanej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie o tą samle mi chodzi. 

Zamówie na necie siatkę z drobniejszymi oczkami. i przytwierdzę ją do pokrywy trytytkami. :)

W środku zrobie również półeczkę na wymiar ( Czy w castoramie wycinają na wymiar?) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znacie jakieś może tanie sklepy zoologiczne online gdzie można skompletować całą chomiczą wyprawkę. 

Może jakieś sprawdzone aukcje internetowe. 

Domki, miseczki, kołowrotek, zbawki. 

Pomysły na urządzenie Samli. 

Głównie chciałabym Drewniane wnętrze, i może plastikowy kołowrotek w jakimś czarnym kolorze i średnicy 28cm. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak na moje oko będzie w porządku. Tylko lepiej, by półka nie była wysoka i domek chyba bardziej zostawić na dole, bo np. moja Tuptusia lubi się zagrzebywać w trocinach i ścółce pod domkiem. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

DOmek będzie na trocinkach. A sama półka bedzie miała wysokość około 15cm w górę 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wysokość półeczki 13-15cm jest idealna, chomiczek może swobodnie chodzić pod półką i robić stójkę jak coś go zaciekawi.
Jeśli chodzi o wyprawkę to chyba najtaniej wychodzi na hipciu, a do tego mają największy wybór.
Warto zerknąć, bo z tego co pamiętam to ostatnio mieli duże drewniane kołowrotki na promocji.

Z domków polecamy te duże, u nas bezkonkurencyjnym hitem jest domek 4 pokojowy Trixie Leif z podnoszonym daszkiem na którym swobodnie mieszczą się miseczki z wodą, jedzeniem i jeszcze jest miejscena drewniany tunel oraz przestrzeń, gdzie można się spokojnie umyć ;)

Z zabawek polecamy:

• tunele drewniane - świetne jako tunele, kryjówki czy kanciapka na czas drzemki, u nas brzozowe podgryzane są najchętniej,
  • zabawka rozkadany "domek" ser - mój maluch bardzo go lubi, do tego w małe otworki można powkładać smakołyki do wywąchania i wyzbierania
  • rolka po papierze toaletowym - czyli tak zwany "must have" chomiczego lokum, najprostrza a najlepsza zabawka na świecie, rolkę można przerobić również na kulę smakulę
  • kłosy zbórz (dari, proso perłowe, rozpierzchłe, mozga kanaryjska, len itd.) - gwarantowana zabawa i zaspokojenie naturalnych instynktów zdobywania jedzenia
  • drewniane mostki łączone drutem - nie da się bez nich żyć; użwamy je jako mostki, ścianki oddzielające różne rodzaje podłoża w lokum, domek/kryjówka (w naszych zapasach jest już chyba z 8 takich mostków różnych wielkości xD )
  • kołowrotek drewniany Trixie, wykładany korkiem, jest mega cichy i do tego daje łapkom dobrą amortyzację oraz przyczepność; mamy również zapasowy plastikowy, ale jest zdecydowanie głośniejszy

Ściółkę lepiej zamówić w większej pace, wychodzi o niebo taniej, trzeba trochę pogooglować, zerknąć np. na allegro itp.
U nas obecnie zawitała ściółka lniana 120L (24kg, 58,- zł już z wliczoną przesyłką )
ze sklepu jeździeckiego obiegły - jestem z niej bardzo zadowolona.
Wcześniej mieliśmy ściółkę Bunny(12.5l, 21.00 zł) zmieszaną z konopną i szczerze mówiąc, ta obecna jest o wiele delikatniejsza w dotyku, bardzo wydajna i zdecydowanie tańsza :)
Jego wysokość, król Pączuszek też wydaje się być z niej zadowolony - nawet przeniósł sypialnię do pokoiku, w którym była położona tylko ta ściółka (w pozostałych pokojach była domieszka pozostałości poprzedniej ściółki konopnej i sianko)... mały zagrzebuje się w niej i co mnie zdziwiło, już tyle nie drzemie w marchewkowym tunelu "na ogódku", prędzej kima w siankowych krzaczkach i na tej właśnie ściółce... myślę, że coś w tym jest.
Jedyny mankament dużej paczki to gabaryty, bo ma wymiary mniej więcej 40x50x80
cm, więc trzeba mieć troszkę miejsca na przechowywanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SAMLA KUPIONA JUUHUUU! 

130l - Teraz powolutku bede ją ogarniała.

Jeszcze zapytam na temat pokrywki ponieważ pomysł mojego Chłopaka jest taki by zrobić  na calej pokrywie wiertarką male otwory co jakiś centymetr może dwa.
Szczególnie, ze kot nie kryje sie z zainteeresowaniem dotyczącym nowej rzeczy w pokoju i po niej skacze. 

wiec takie dziureczki w pokrywie chyba bedą okej? Tylko co ilee je umiescić by bylo to jednak stabilne. :3

Co do półeczki. Jeżeli ktoś ma taka samle i zrobioną półeczkę na wymiar to proszę o pomoc na bocznej stronie to proszę o jakieś wymiary. bo ja obliczyłam 50 szerokości i 20-25cm dlugości oczywiście 50 musi być po 15cm wgłebiona o 1 cm zeby idealnie weszła w miejsce w samli. 

Co do sklepu Hipcio niestety nie jest najtańszy. Są inne tańsze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamiast poidełka możesz zastosować miseczkę np. szklaną osłonkę na tealight'a z ikei (p. foto). Picie z miseczki jest anatomicznie normalniejsze dla chomika niż sięganie do końcówki poidełka no i zawsze zanieczyszczenia w wodzie będą opadać na dno; w miseczce mały pije od góry więc to nie problem. W poidełkach w pierwszej kolejności będzie miał właśnie różnego rodzaju osad; np. kamień z wody. Wydaje mi się, że miseczkę też łatwiej myć i dbać o jej czystość.

s-l640.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czemu tak dużo osób twierdzi, że miska jest wygodniejsza dla chomika, poidełko to nienaturalna pozycja itd?

Mój chomik od samego początku miał miseczkę i poidełko. Przez miesiąc podszedł do miseczki tylko raz - w pierwszy dzień. Później korzystał już tylko z poidełka, pomimo braku wygody, nienaturalnej pozycji itd. Po miesiącu zabrałem miskę.

Przy codziennej wymianie wody (podobnie jak w misce) i przemyciu poidełka (podobnie jak miski) nie zbierają się żadne brudy, które mogą osiadać na dnie. Jeśli nawet byłby jakiś kamień, to nie przejdzie przez kulkę w rurce.

Nie szukajmy na siłę zalet i wad różnych rozwiązań, bo idąc tym tropem można zacząć wymyślać, że do miski chomik może wrzucać resztki żywności, ściółkę i inne zanieczyszczenia, że w misce nie wiem ile chomik wypił a ile wody wyparowało itd...

Zarówno miseczka jak poidełko to wydatek kilku zł. Może lepiej żeby to chomik zadecydował co woli? :)

Edytowane przez mpi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój chomik sam wybrał miseczkę... poidełko olał jak tylko odkrył o co chodzi z tą miseczką.
Jednak musi to być mała miseczka a nie np taka sama jak na jedzonko bo z przyzwyczajenia niestety chomik potrafi do niej wejść, porządnie zamoczyć futerko i się zrazić.
Ja sama nie lubię poidełek, głównie za to, że albo przeciekają albo się zapowietrzają i w obu przypadkach zwierzątko jest pozbawione dostępu do świeżej wody.
Mycie samej rurki w poidełku też jest dość uporczywe, a w niej zbiera się najwięcej syfu i szkodliwych bakterii, których kulka w środku nie zatrzyma.
Ciężko też poidełko wyparzyć co przy misecze jest bajecznie proste.

@Secutee Miseczki jak najbardziej są ok, piasek też aczkolwiek są lepsze (bephar, versele laga) jednak jakość idzie w parze z wyższą ceną.
Zamiast kuwetki lepiej się sprawdza duży słoik - można wkopać go w ściółkę pod kątem lub wykorzystać specjalny typ słoika na przyprawy, gdzie wejście do środka już jest pod odpowiednim kątem. Słoiczek jest lepszy, bo jak słodziak zacznie szaleć to połowa piasku wyleci z kuwetki na ściółkę. Pozatym chomiki zdają się woleć zadaszone i bardziej prywatne miejsca kompielowe :)
Tunel brzozowy dla dżungara jest dobrym wyborem.

Jeśli chodzi o suszonki, które warto też mieć to zioła lili farm są dobrym wyborem, herbal pets też jest ok. Jednak w przypadku suszonych owoców to u nas wygrywają pyszności od Tivo, gdzie na przykładzie jabłka suszonego mogę powiedzieć, że choć droższe to wyglądają o niebo apetyczniej niż np. herbal pets. Chomik jabłko (plasterek) z HP męczy tydzień, Tivo znika piorunem. Z ciekawości sama spróbowałam i się mu nie dziwię ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazlam ostatnio w pepco 3 miseczki za 9.99 zł. Mysle ze będą okej chociaz na wodę chyba będę musiała kupić mniejszą. Niestety ikea nie jest mi po drodze. Więc poszukam gdzieś indziej.

Ziolka i suszone owoce warzywa z chęcią zamowie więc proszę o polecenie jakis za którymi chomiczki przepadają. 

Mini lista zakupów już jest. Niestety na hipcio nie jest dostępna karma z mixeramy więc proszę o jakis zamiennik czy vl będzie dobrym wyborem? 

Dodatkowo chciałabym zamówić jakieś kolby czy inne przysmaki dropsiki rowniez prosiłbym o polecenie i linki bedziw mi łatwiej wszystko zamówić. 

Bardzo bym prosiła również o link do jakiejś świetnej ściółki. Myślałam nad trocinkami Ale kompletnie nie wiem ile mialabym kupic paczek do tego pudła by chomikowi było dobrze. 

Na piasek faktycznie użyje słoik taki mniejszy. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Squirrella napisał:

Mój chomik sam wybrał miseczkę... poidełko olał jak tylko odkrył o co chodzi z tą miseczką.
Jednak musi to być mała miseczka a nie np taka sama jak na jedzonko bo z przyzwyczajenia niestety chomik potrafi do niej wejść, porządnie zamoczyć futerko i się zrazić.
Ja sama nie lubię poidełek, głównie za to, że albo przeciekają albo się zapowietrzają i w obu przypadkach zwierzątko jest pozbawione dostępu do świeżej wody.
Mycie samej rurki w poidełku też jest dość uporczywe, a w niej zbiera się najwięcej syfu i szkodliwych bakterii, których kulka w środku nie zatrzyma.
Ciężko też poidełko wyparzyć co przy misecze jest bajecznie proste.

@Secutee Miseczki jak najbardziej są ok, piasek też aczkolwiek są lepsze (bephar, versele laga) jednak jakość idzie w parze z wyższą ceną.
Zamiast kuwetki lepiej się sprawdza duży słoik - można wkopać go w ściółkę pod kątem lub wykorzystać specjalny typ słoika na przyprawy, gdzie wejście do środka już jest pod odpowiednim kątem. Słoiczek jest lepszy, bo jak słodziak zacznie szaleć to połowa piasku wyleci z kuwetki na ściółkę. Pozatym chomiki zdają się woleć zadaszone i bardziej prywatne miejsca kompielowe :)
Tunel brzozowy dla dżungara jest dobrym wyborem.

Jeśli chodzi o suszonki, które warto też mieć to zioła lili farm są dobrym wyborem, herbal pets też jest ok. Jednak w przypadku suszonych owoców to u nas wygrywają pyszności od Tivo, gdzie na przykładzie jabłka suszonego mogę powiedzieć, że choć droższe to wyglądają o niebo apetyczniej niż np. herbal pets. Chomik jabłko (plasterek) z HP męczy tydzień, Tivo znika piorunem. Z ciekawości sama spróbowałam i się mu nie dziwię ;)

Tuptusia też nie ruszała poidełka. ;) 

No z Tivo są lepsze owoce, ale nie wiem, czy dostaniesz mieszanki. Ja kupuję trochę mieszanek (zioła podstawowe dla chomika z Herbal petsu, owoce pòl i lasòw (nie pamiętam skąd, a nie mam jak sprawdzić, bo nie ma mnie w domu) i mieszanka warzywna z lily farm. Ja jeszcze nie mam pewności co do karmienia małej, więc nie chcę jej zaszkodzić, ani niczego zaniedbać. Ale wracając do sedna, to z Tivo możesz yeż kupić pyszne owoce liofilizowane  Są drogie, ale Tuptusia je uwielbia. Tylko przeczytaj najpierw, czy chomiki mogą dany owoc. A mieszanki są całkiem dkbre na początek, albo jak zostawisz zwierzątko z kimś niedoświadczonym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukam i powkladam linki do tematu odnośnie jedzonka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie Pączuś kocha owocki liofilizowane, mamy każdy jeden z dostepnych i jaki można mu dać, jedynie aronia małemu nie posmakowała - skorzystała świnka i krolik koleżanki.

Warzywka z Lili farm też są pyszne. Z HP to u nas goszczą głównie ziołowe mieszanki - ta z algami znika bardzo szybko. 

A wracając do wyprawki chomiczej - warto zaopatrzyć się też w kłosy zbóż. Pączuś zbiera je jak mała Panda wygląda przesłodko. HS ma też fajne kolorowe gryzaczki - patyczki z przyczepionymi drobnymi kawałkami warzyw. Buraczkowy podgryzany jest namiętnie :-) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zamówienie mniej wiecej ogarnięte. 

Wiec prosze o jakieś podpowiedzi co na chwile obecną nam sie nie przyda. 
Co dodatkowo domówić. 

Oczywiście na poczatek nie przesadzając z ilością. Póxniej bede domawiala jakieś przyjemności

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trociny chipsi paskudnie pylą i są dość ostre i sprasowane. Jak nie chcesz zamawiać z innego sklepu lub konopnej/lnianej to już lepiej poszukaj w okolicznych zoologach jakichś miękkich niesprasowanych no name'ów, bo z chipsi 1/3 paczki to pył :/ Też się nacięłam.

Jak już zamawiasz z hipcia to wywal Versele Lage i zamów Mixeramę. Z VL trzeba wywalić wszystkie chrupki... Ma znacznie słabszy skład niż Mixerama, która to ma same naturalne składniki (pomijając ryż preparowany w Fairytale). Pół kilo powinno ci na jednego chomika wystarczyć na 2/3 miesiące zwłaszcza jeśli dodajesz mu suszków :)

Od razu wywal z koszyka też te gwiazdki chrupki jr farm, bo to fast foodowe paskudztwo. Lepiej wrzuć zamiast tego suszony topinambur, skorzonere czy cykorie :) Zdrowy i smaczny przysmak.

Dorzuciłabym też mostek z patyczków na drucie, bo są naprawdę świetne i zawsze przydatne.

Edytowane przez chellmewhy
.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co widziałam mixrama jest niedostępna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To poszukaj na innym sklepie. Nie tylko Hipcio ma mixoramę. Ja ostatnio kupiłam ze spizarniadlagryzonia.pl Tam też możesz dostać inne rzeczy, np. mieszanki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi