Skocz do zawartości
Anakaan

W chomiku brak życia, nie ma ochoty się ruszać, stale śpi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co mu się stało, od zawsze był żywy i kochany, ale ostatnio, od jakiegoś miesiąca prawie w ogóle nie widuję żeby był aktywny. Stale tylko leży, wstaje tylko co jakiś czas nabrać sobie jedzenia do gniazdka, napić się i dalej śpi. Bardzo się o niego martwię. Ma dopiero 5 miesięcy, chomik syryjski. Samczyk. Wcześniej już pisałem temat z podobnym problemem, ale chomik tak jakby 'wyzdrowiał' na jakiś czas, bo na nowo zaczął być aktywny, ale teraz sytuacja powróciła z nasileniem. Aktualnie, jak to piszę to wstał przejść się na drugi koniec klatki, i co parę kroków się zatrzymuje na jakieś 15s, przy czym przez chwilę się buja. Chciałem go wziąć na ręce, i dać mu się wybiegać, ale ugryzł mnie bardzo mocno w środkowy palec. Jedzenie i wodę ma, klatka ma dobre rozmiary, jedynie kołowrotek trochę za mały, ale za niedługo kupuję większy. Co mam zrobić? bardzo się o niego martwię, dbam o niego jak mogę, ale nie widzę żeby odwzajemniał miłość. :c

PS. ja często muszę wcześnie wstawać o 4-5, i zawsze widywałem go aktywnego z rana i brałem go na ręce. Ale od wystąpienia powyższych objawów rano widuję go jedynie w gniazdku zakopanego. :C

PSx2 Coś strasznego, właśnie wziąłem go na ręce, odwróciłem go od spodu i ma mokry ogonek.... Bardzo proszę o szybką pomoc ;(

Edytowane przez Anakaan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak najszybsza wizyta u weterynarza i to natychmiast. Choroby u chomików szybko się rozwijają a internet nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie przyszedłem napisać. Zadzwoniliśmy po lokalnego weterynarza. Powiedział, że chomik jest w ciężkim stanie i że ledwo żyje. Przypisał jakąś czarną pastę na biegunkę, i kazał nawadniać go co chwilę z zakraplacza wodą letnią z odrobiną soli. Już czuje się trochę lepiej, ale nadal nie ma siły się ruszać. Powiedział też, że jest bardzo odwodniony i wychudzony (jak to przy biegunce) Ale nie powiedział czy jest pewność że przeżyje, trzymajcie kciuki :sad:

Edytowane przez Anakaan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stan chomika się nie zmienia, rodzice już mówią że nie wyzdrowieje, ale ja wierzę że da radę ;-;

Edytowane przez Anakaan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz mu się pogorszyło, jak wcześniej pił z zakraplacza, jak polecił wet, teraz nie za bardzo. Jeszcze mniej się rusza, boję się że przez noc dokona żywota ;( dodatkowo pytanko, jeśli nikt nie będzie mógł w nocy go poić, dopiero rano, to czy nic mu się nie stanie? bo nie wiem czy będzie miał siły sięgnąć do poidła. Oraz czy może jeść na biegunkę? bo jest wychudzony, moi rodzice z zawodu mają stały kontakt z zwierzętami i polecili mi, żeby na biegunkę nic nie jadł.

Edytowane przez Anakaan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, Miki już zmarł. Choroba zapewne była zbyt późno wykryta. Dziękuję za pomoc Tindomiel. Był w bardzo złym stanie, dobrze przynajmniej że teraz, nie męczył się za długo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przykro :(

Jeśli kiedyś zdecydujesz się na kolejnego chomika - za każdym razem jak tylko zauważysz niepokojącą zmianę typu brak aktywności, powolne ociężałe chodzenie, brak chomiczej ciekawości czy reakcji na dawane smakołyki w postaci stójki i wyciągania się po oferowane pyszności to w te pendy grzej do weterynarza. Chomiki są zbyt delikatne by zwlekać i lepiej dmuchać na zimne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie dam sobie spokój z tymi małymi przyjaciółmi. Dodatkowo trzeba zdezynfekować klatkę, żeby następca też nie zachorował. Po weta zadzwoniliśmy najszybciej jak się dało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi