Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, urządzamy nowe lokum w akwarium dla naszego chomika. Akwarium będzie mieć wymiary od 100do 120 długości i od 40do50 szerokości jeszcze się nie zdecydowaliśmy. Z racji tego, że zajmuje się hobbystycznie modelowaniem domków ze słoików i ozdób ogrodowych pomyślałam, że mogę zrobić sama część wyposażenia dla chomika. Myślałam nad domkami ze schodami, mostami i tunelami. Dla mnie to nie problem, ale zastanawiam się nad materiałami bezpiecznymi dla chomików. Myślałam już nad masą modelową wykonywaną samemu z sody i mąki kukurydzianej, po wypaleniu w piekarniku soda nie ma właściwości żrących. Malowane by było barwnikami spożywczymi w proszku wymieszanymi z wodą i całość pokryte klejem Atlas plus. Jednak nie jestem do końca przekonana, obawiam się, że może nie być to zdrowe dla chomika, że po  czasie może coś się z tym dziać. Właśnie mi się wypieka jeden, zobacze na wszelki wielki jak z trwałością i pokryciem. Macie może sprawdzone pomysły na materiał plastyczny z którego można zrobić domki i kryjówki dla chomiczków ? Podłoże do terrarium odpada, ponieważ nie jest trwałe i chomik może bez problemu zrobić dziurę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masa papierowa jest bezpieczna, ale jej trwałość zależy od tego jakiego masz chomika.
U mojego malucha papierowe zabawki są praktycznie wieczne - nie interesują jego ząbków, woli zdecydowanie gryzaczki czy korę i patyczki.

Warto pobawić się materiałami mniej plastycznymi - kawałki drewna (liściastego), kołki meblowe, patyczki od lodów, korek, gałązki, rolki po papierze + klej wikol i jakiś pomysł. Tak szczerze to sporo chomików najbardziej lubi zabawki, które da się popsuć xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi