Skocz do zawartości
cubson

Chomik i nocne świecenie.

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy artykuł: https://www.sciencedaily.com/releases/2012/07/120724104432.htm

Wynika z niego, że chomiki wystawione, nawet, na lekkie światło (komputer, telewizor) w nocy, mają depresję, zmiany w mózgu i układzie hormonalnym. Podobno te zmiany są do cofnięcia, jeżeli chomik wróci do całkowitej ciemności nocnej, na długi czas.

Aha, to dotyczy też ludzi. Człowiek też ma takie same zmiany w organizmie, jeżeli w nocy świeci: komputerem, telewizorem, LEDami itp.

Edytowane przez cubson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawy artykuł.

U nas na noc jak się zasłoni okno to jest maksymalna ciemnia niczym w jaskini ^_^
Pączek tylko czeka, aż okno będzie zasłonięte, a światła przygaszone żeby wyjść i pobrykać.
Ja sama nie lubie mocnego światła więc pali się tylko mała lampka na moim biórku przy kompie, a terrarium podświetlone jest czerwonym światłem - dzięki temu widzę że łobuz chce wyjść lub wyłudzić smakołyka xD
Wstając na 6 do pracy zostawiam okno zasłoniętę, bo wiem że mały wstanie ponownie po 6 i będzie szalał nawet do 9 rano :)
W wolne dni nie wstaje z łóżka przed 9, tylko po to, żeby mu nie psuć zabawy
na kołowrotku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie światło czerwone ? U mnie przez żaluzje i tak świeci  .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czerwone ledy albo czerwone żarówki czy coś w tym stylu. U mnie jest żarówka grzewcza na podczerwień właśnie i nie przeszkadza małej. Często wieczorem pali się światło w pokoju obok i właśnie czerwona lampka ewentualnie Led na biurku i chomik wychodzi i buszuje już około 18-19 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie. Z tego co wiem to czerwone najzdrowsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale mają jakiś lek na depresje chyba, poprawia humor, ale mózgu dalej się niszczy :) jak jest widno w nocy :)

Nie za dużo tej nocy od 18 do 9 rano ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomik chyba sam decyduje o której wstanie;) przecież nie zmuszę małej żeby później wstała i wcześniej poszła spać. Nawet jak zapale światło do 21 to i tak już o 20 wstanie i będzie buszowac. Gdyby było jej za dużo to by sobie po prostu poszła spać A czasem nawet widzę w nocy jak robi przerwy w bieganiu i znika w norce na jakiś czas chyba na spanie bo jej nie słychać;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nasze czerwone światło jest własnej roboty.
Zwykła podłużna lampka ledówka za grosze z Biedry + nasunięty na nią podwójny czerwony papier w roli czerwonego filtra.
Mamy piękne czerwone światełko na czas wieczorów, a jak jest pora czyszczenia to ściągam papier z lampki i mam normalne światło :)
A że ta ledówka się specjalnie nie nagrzewa to mam gwarancję, że papier mi się nie zapali i jest bezpiecznie.

W pokoju nie mam ani rolet, ani żaluzji, mam za to zaczepiste, porządne, dwówarstwowe zasłony o minimalnej przepuszczalności światła.
Po zasłonięciu okna, w pokoju, w słoneczny dzień jest wyczesany półmrok - tyle światła, co o póżnym zachodzie słońca.
W wakacje bez problemu w środku dnia mogę robić sobie maratony filmowe niczym w kinie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi