Skocz do zawartości
Lil'Love

Procedura odbioru chomika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie :)

Kompletuję wyprawkę, ale pojawia się pytanie, skąd wziąć lokatora do terrarium. Najchętniej kupiłabym go w hodowli, ale mam wrażenie że to bardzo trudne z uwagi na ilość hodowli w Polsce. Druga opcja - adopcja z domu tymczasowego, ale tu też pojawia się pewien problem - z tego, co zauważyłam syryjki zdarzają się rzadziej i są rozchwytywane. Może to tylko moje wrażenie, obserwuje sytuację od miesiąca.

I tu dochodzę do sedna - odbiór z olx. Jak go przeprowadzić? Jakich czynności należy dokonać? Tzn. zauważyłam, że w domach tymczasowych są pewne procedury. Najpierw chomik jest w samli, zbiera się bobki. Przyznam, że nie mam samli i nie chciałabym jej dodatkowo kupować. A w mniejszym pudle to byłby pewnie stres dla chomika i znowu niedobrze, bo zagrożenie chorobą mokrego ogona. Czy ktoś może mi pomóc w moich rozterkach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczekaj kolejny miesiąc , w DT na pewno będzie jakiś  syryjek :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdę mówiąc spodobał mi się pewien Pan Chomik na olx i kombinuję jak by tu przeprowadzić taką adopcję na własną rękę. Jak nie wyjdzie, to będę dalej czekać ;)

Swoją drogą przeglądanie ogłoszeń na olx jest takie przygnębiające. Ludzie czasem są tak głupi - "oddam chomika, bo mam za dużo zwierząt", transporterek reklamowany jako klatka do trzymania chomika, dziewczynka co rozmnożyła chomiki, 3 daje koleżance, 2 zostawia sobie i 2 chce oddać - już widzę jakie warunki będą one miały. Ech.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te zbieranie bobków, DT przeprowadza samodzielnie wraz z wizytą u weta - upewniają się w ten sposób, czy zwierzątko jest zdrowe i czy może wyruszyć w podróż do nowego domu czy nie.
Procedury adopcyjne są proste. Wypełniasz formularz, przygotowujesz wyprawkę zgodną w wymaganym minimum a nawet lepszą w miarę możliwości i czekasz na kontakt z DT.

Tu masz warunki adopcyjne https://www.facebook.com/notes/chomicze-życie-niejedno-ma-oblicze/warunki-adopcji/993692264062819
a tu ankietę https://docs.google.com/forms/d/1SgXGbJgq9YyFLJsbwjVan4QDFF8IeD4si-IejYS93ZE/viewform?edit_requested=true

Nawet jeśli dom tymczasowy chwilowo nie ma żadnego chomika do adopcji to ta sytuacja może się zmienić z dnia na dzień.

Co do ogłoszeń na olx... te zwierzaki są często trzymane w fatalnych warunkach, mogą być chore o czym trzymające je neandertalczyki nawet nie wiedzą, bo po co się zainteresować...
Jeśli przygarniesz chomika od jednego z tamtejszych barbarzyńców, co trzymał malucha w "pudle po butach", to super bo najpewniej go uratujesz :)
W takim przypadku załatw od razu wizytę kontrolną u weta, szykuj karcerek...erm.. transporterek, woreczki z suwakiem i ogóra - trzeba zebrać boby/siuśki do badań...
I' m gorsze warunki chomik miał, tym bardziej będzie potrzebna wizyta u weta - zarówno dla zdrowia chomika jak i twojego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi