Skocz do zawartości
Drops332

Hibernacja chomika, choroba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  zacznę od początku,  mój syryjski chomik (samica) 1,5 roczna, poczuła się źle w niedziele,  była chwiejna,  taka bez życia,  dużo spala,  miała problem z oczkami były jakby zaropiale, wieczorem w niedziele wyjelismy ją z klatki i zauważyłam że ma mokra pupę,  miała lekkie rozwolnienie,  pojechaliśmy do weterynarza, dostała antybiotyk,  lekarz powiedział ze nie wygląda to na chorobę mokrego ogona.  Do wtorku było lepiej,  normalnie przyjmowała antybiotyk.  W środę zahibernowała,  tak przynajmniej na to wyglądało,  oddychala ale nie szło jej dobudzic,  ogrzewalismy ja w rękach i niedaleko grzejnika.  W czwartek przestała widocznie oddychać Ale NIE jest zimna i nie jest sztywna.  Co o tym myślicie?  Czy jest szansa ze ona nadal żyje?  W internecie,  również na brytyjskich stronach wyczytałam ze może hibernowac nawet kilka dni bez widocznych oznak życia,  serce może zabić raz na dwie,  trzy minuty.  Sama nie wiem co myśleć,  proszę o pomoc.  Dziękuję 

Edytowane przez Drops332

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym odwiedziła ponownie weta i przedewszystkim ciągle ogrzewała malucha.
Hibernacja to mechanizm obronny więc coś musi być nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale czy jest możliwe ze ona nadal żyje?  nie mam pojęcia czy trzymam w pudełku martwego czy żywego chomika od dwóch dni,  jestem załamana 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to skontaktuj się ponownie z weterynarzem zamiast czekać i się zastanawiać czy żyje! Jeśli jeszcze żyje to może jej pomóc A jak już będzie za późno to nikt nie pomoże. Nikt ci nie powie przez internet czy żyje. Jeśli od dwóch dni ogrzewanie nie pomaga a jest możliwość że żyje to już dawno powinna być u weta 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi