Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam chomika dżungarskiego i ostatnio zauważyłam coś dziwnego u niego. Co jakiś czas wygląda tak, jakby miał gorączke ( trzęsie sie, ledwo chodzi ). Mój chomik ma taką "zjeżdżalnie" ( takie schodki po których wchodzi ) i na niej zauważyłam takie coś żadkie i jest to czerwone. Nigdy mój chomik tak nie miał. Poradzcie mi coś.

Z góry dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ropomacicze? :(((

Wpakuj chomika do transportera z butelką ciepłej wody i biegiem do weterynarza. Jeśli coś z chomika leci to nigdy nie jest dobrze i my na forum nic nie jesteśmy w stanie poradzić na odległość, tu potrzebny specjalista, prawdopodobnie antybiotyk a może nawet operacja. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie przyglądałam się, czy coś z niego leci. Przyjrzę się temu, ale postaram się w najbliższym czasie zabrać go do weterynarza. Dziękuje za poradę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To rzadkie i czerwone z nikąd się nie wzięło. Jeśli masz samiczkę to bardzo możliwe, że to mieszanka ropy i krwi i wyleciało jej z dróg rodnych. Taka choroba nazywa się ropomacicze i nieleczona jest nie tylko śmiertelna ale i bardzo bolesna dla chomika. Czasami pomogą antybiotyki ale najczęściej kończy się to operacyjnym wycięciem macicy.

Tylko wybierz się do weterynarza od egzotyków i małych zwierząt, taki od psów i kotów nic ci na to nie poradzi. I koniecznie dawaj znać co z chomikiem :(

Po wizycie możemy ci pomóc, jak zadbać o chomika w trakcie rekonwalescencji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam samca, ogólnie zauważyłam to dzień po umyciu klatki i się bardzo zdziwiłam. Dziękuje za poradę i zgłoszę się do odpowiedniego lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi