Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie był zadowolony, że go znalazłaś na gigancie ;) 
Mam nadzieję, że nie zjadł niczego niewłaściwego, Squirrella dobrze radzi. 

Pokaż tę pokrywę. Może znajdziesz starą klatkę na olx, którą potniesz i zamontujesz zamiast tej nieskutecznej siatki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można też zajrzeć do kilku sklepów typu Castorama. W  niektórych są dostępne kawałki blachy perforowanej bądż metalowej siatki, które dla nich są np. pozostałościami po przycinaniu większego kawałka na zlecenie poprzedniego klienta - sprzedają je często za grosze. Na pokrywę się będą nadawać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety dziś w nocy sytuacja się powtórzyła... Miałam w domu zapas tej starej, miękkiej siatki więc na taką też mu wymieniłam... Jednak dziś koniecznie czeka mnie wycieczka do Castoramy po metalową siatkę... Co do pokrywy to sama ją zrobilam, po prostu w pokrywie od Samli wycięłam otwór i zakrylam go siatką przymocowaną na opaski samozaciskowe... Nie wiem co poradzić na te jego ucieczki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak z ciekawości spytam jaki masz kołowrotek? Może lepiej wcale nie kombinować z pokrywą? Jeśli chomik nauczył się wspinać po kołowrotku, a nad nim nie ma i tak czego się złapać (brak pokrywy) to raczej nie powinien wyjść. Tylko żeby kołowrotek nie stał zbyt blisko ścianek. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kołowrotek mam plastikowy z Trixie. Problem w tym że zawsze sypię mu dużo trocin więc i tak kołowrotek jest bardzo blisko górnej krawędzi pudła.... Poza tym z pokrywą czuję się jakoś tak bezpieczniej, jak nie miał pokrywy to w nocy spać nie mogłam i ciągle sprawdzałam czy wszystko u niego ok....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pokrywa przy syryjku musi być! Nieważne, jak stoi kołowrotek, czy go zabierzemy.
Ale siatka nie może być "jadalna".

Moim zdaniem pocięta klatka jest lepszą opcją niż siatka hodowlana, ale nie wiem, co wycięłaś z pokrywy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Szybcior napisał:

Pokrywa przy syryjku musi być! Nieważne, jak stoi kołowrotek, czy go zabierzemy.

Sorry za dociekliwość, ale czemu? Przecież czy to dżungarski czy syryjski skakać nie potrafi i jeśli kołowrotek nawet wystaje ponad samlę ale stoi odpowiednio daleko od krawędzi to w jaki sposób chomik się wydostanie? Chyba że syryjskie są na tyle silne, że mogą przesunąć kołowrotek? A tym bardziej mnie ciekawi sytuacja z wyjętym kołowrotkiem - ze ściółki usypie sobie drogę ewakuacyjną?

Przyznam się, że ja wcale nie używam pokrywy (chomik dżungarski). Kołowrotek drewniany trixie (20 i 28 na zmianę) stoi w samym narożniku, ale widzę że chomik nie ma możliwości na niego się wspiąć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Szybcior napisał:

Ale siatka nie może być "jadalna".

Moim zdaniem pocięta klatka jest lepszą opcją niż siatka hodowlana, ale nie wiem, co wycięłaś z pokrywy.

Pokrywę zrobiłam w ten sposób https://zapodaj.net/4df2ad75bd423.jpg.html, na zdjęciu akurat widać dziury z pierwszej ucieczki... Byłam dziś w OBI i nie mieli metalowej siatki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sklepach ogrodniczych czasami mają siatkę hodowlaną metalową. Ale moje dziady i takiej siatce dawały radę ;)

Edytowane przez Tindomiel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Tindomiel napisał:

W sklepach ogrodniczych czasami mają siatkę hodowlaną metalową. Ale moje dziady i takiej siatce dawały radę ;)

Przegryzały? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, mpi napisał:

...Chyba że syryjskie są na tyle silne, że mogą przesunąć kołowrotek? A tym bardziej mnie ciekawi sytuacja z wyjętym kołowrotkiem - ze ściółki usypie sobie drogę ewakuacyjną?

Chomik znajomej dał nogę z akwarium bez pokrywy, bo sobie usypał górkę z trocinek.
Kołowrotek idzie zablokować np. orzeszkiem lub patyczkiem i po prostu się po nim wspiąc do wolności...
Co do przesuwania kołowrotka - u nas jest drewniane trixie 21cm i nie raz było nieźle przesunięte przez mojego dżungara.
Z własnej obserwacji wiem, że nie każdy chomik chce uciekać ze swojego lokum.
Mój może mieć otwartą całą szybkę a i tak nie wychodzi, nie bo nie i już, duża musi się często naprosić a nawet posunąć do przekupstwa, lub po prostu poczekać na dzień kiedy jego wysokości zechce się "podróżować" poza własne lokum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, roxanne napisał:

Pokrywę zrobiłam w ten sposób https://zapodaj.net/4df2ad75bd423.jpg.html, na zdjęciu akurat widać dziury z pierwszej ucieczki... Byłam dziś w OBI i nie mieli metalowej siatki...

Taka siatka, to dla chomika jest zerowa zapora, już trudniej byłoby wyszarpać dziurę w kartonowym pudle , jakimś mocnym, jak na przykład po warzywach z biedronki...

Szlachcic, mój syryjek spokojnie z miejsca skoczy z 10 cm w górę plus 4 cm do przodu. ( Mam wrażenie, że chomik spokojnie , by zabrał zapasy wiewiórki z każdej dziupli z drzewa, widząc jak moje chomiki się wspinały.  Ewentualnie mógłby mieć problem zejść z powrotem  ...)

P.S.

Szybcior, moje chomiki nigdy nie opuściły domu, po za wizytami do weterynarza :) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, KarolB napisał:

Taka siatka, to dla chomika jest zerowa zapora, już trudniej byłoby wyszarpać dziurę w kartonowym pudle , jakimś mocnym, jak na przykład po warzywach z biedronki...

Domyślam się, ale przecież nie zasłonię mu jedynego dostępu do powietrza pudłem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, roxanne napisał:

Przegryzały? :blink:

Coś w tym stylu. Po jakimś czasie siatka puszczała na spojeniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Squirrella napisał:

Co do przesuwania kołowrotka - u nas jest drewniane trixie 21cm i nie raz było nieźle przesunięte przez mojego dżungara.

W takim razie Twój to niezły atleta. Mój miał kiedyś niezły napad na wybiegu, rozniósł poskładaną z kilku rolek po ręcznikach konstrukcję (tunele), przesuwał wszystko, ale kołowrotka nie dał rady.

Też mam drewniane Trixie (21 i 28 cm), być może mam słabą wyobraźnię lub nie doceniam chomików ale te kołowrotki nawet jak się zablokuje to i tak chyba chomik nie jest w stanie się po nich wspiąć? Pytam tylko z czystej ciekawości bo autorka postu i tak ma inny kołowrotek.

51 minut temu, KarolB napisał:

Szlachcic, mój syryjek spokojnie z miejsca skoczy z 10 cm w górę plus 4 cm do przodu.

Naprawdę trudno mi jest to sobie wyobrazić :)

Jakieś środki dopingujące dajecie swoim chomikom, że przesuwają kołowrotki i skaczą wzwyż niczym atleci? :) Zaczynam się zastanawiać czy mój to słabeusz, czy nygus :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, mpi napisał:

W takim razie Twój to niezły atleta. Mój miał kiedyś niezły napad na wybiegu, rozniósł poskładaną z kilku rolek po ręcznikach konstrukcję (tunele), przesuwał wszystko, ale kołowrotka nie dał rady.

Też mam drewniane Trixie (21 i 28 cm), być może mam słabą wyobraźnię lub nie doceniam chomików ale te kołowrotki nawet jak się zablokuje to i tak chyba chomik nie jest w stanie się po nich wspiąć? Pytam tylko z czystej ciekawości bo autorka postu i tak ma inny kołowrotek.

Naprawdę trudno mi jest to sobie wyobrazić :)

Jakieś środki dopingujące dajecie swoim chomikom, że przesuwają kołowrotki i skaczą wzwyż niczym atleci? :) Zaczynam się zastanawiać czy mój to słabeusz, czy nygus :)

Jeśli chomik może się zaprzeć grzbietem i łapkami o coś (np. pomiędzy ścianą akwarium a kołowrotkiem) to spokojnie wyjdzie. U mnie zdarzało się szukać chomika na górze szafy o wys. 2m, lub na górnych szafkach kuchennych. Wąska pionowa szczelina jest jak tunel dla chomika, spokojnie ją pokona.

Dla zobrazowania skoczności... Cała deska ma 26 cm, pokonała 20 cm.

Edytowane przez Tindomiel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O proszę jaki ładny skok wzwyż!
Mojemu kuperek pozwala tylko na skoki w dół i ewentualne podciągnięcie się na przednich łapkach na wysokość równą długości ciałka.
Za to ma mistrzostwo w przestawianiu zabawek metodą rozpychania się - przeważnie tyłeczkiem, napiera na zabawkę i przesuwa tak jak mu się podoba :)

Fakt jest taki, że każdy chomik jest inny, jedne chcą dać nogę i wykorzystują każdą sytuację, inne wolą swoje bezpieczne włości, podobnie jest z siłą i kombinowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tindomiel słaby ten skok, to tylko były góra 2 cm, lotu :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Syryjki skaczą, przesuwają wyposażenie, blokują kółka, usypują ściółkę. Z pustej samli by nie zwiał, ale z urządzonej - kwestia czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się wtrącę, że moja syryjka przesuwa na wybiegu butlę z piaskiem Beapharu. Silne skurczybyki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kochani, objechałem już wszystkie Castoramy, OBI i Leroy Merlin i nigdzie nie mają takiej metalowej siatki z małym oczkiem... Gdzie ją można zdobyć? :angry:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kochani, objechałem już wszystkie Castoramy, OBI i Leroy Merlin i nigdzie nie mają takiej metalowej siatki z małym oczkiem... Gdzie ją można zdobyć? :angry:

Może tu .... ?

https://allegro.pl/uzytkownik/Krzychotnik?bmatch=baseline-var-cl-n-dict-sort-sqm-uni-1-2-0312

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W moim mieście jest sklep metalowy, narzędzie młotki, piły, wiertarki, szpadle i ta mają siatkę metalową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, KarolB napisał:

W moim mieście jest sklep metalowy, narzędzie młotki, piły, wiertarki, szpadle i ta mają siatkę metalową.

Mam niedaleko sklep z art. metalowo-elektrotechnicznymi, podejdę jutro, może akurat będą mieli :happy: dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi