Skocz do zawartości
Solve

Możliwe, że chomik zdechł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiejszego dnia, od południa mój chomik dżungarski miał dziwnie chłodne futerko i był dziwnie osowiały, zasypiał na rękach. Odłożyłem go do klatki, żeby mógł wejść do domku i odespać. Wszedł. Około 22:30 patrzę, a chomik leży poza domkiem, na boku. Jest chłodny, oczy otwarte, leży na boku i podwinięte łapki, jakby zesztywniałe. Zero oznak życia. Temperatura w pokoju w normie. Powinienem się liczyć tym, że zwierzątko raczej zdechło? Miało około rok i 4 miesiące. Zastanawia mnie to chłodne futro, jakie miał dzisiaj, przez dzień. Dziękuję za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chłodne futerko u chomika nie jest normalne. Ja bym go od razu zabrała do weta a w międzyczasie próbowała rozgrzać zamiast odkładać do klatki.
Dżungarki z reguły nie zasypiają na rękach, są ruchliwe i nie usiedzą w miejscu.

Maluch leży na boku i się nie rusza i ma otwarte oczka? Sprawdź czy oddycha. Próbowałeś go ogrzać?
Znajomej chomik kiedyś leżał bez ruchu z otwartymi oczkami niczym martwy - ogrzała go i zaczął się normalnie ruszać.
Może nie jest za późno?

Zdrowy chomik to ruchliwy chomik. Oczka i futerko błyszczące a ciałko cieplutkie jak kaloryferek. Każda dziwna zmiana w codziennym zachowaniu, ospałość, niższa temperatura ciała, matowe futerko czy brak błysku w oczkach jest znakiem, że w te pendy trzeba lecieć do lekarza, bo dzieje się coś niedobrego. Chomik to odważny  twardziel, będzie np. biegał na kółku nawet, gdy jest naprawdę chory, przez co początków choroby czasami się nie zauważy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety chomik zdechł. Ogrzewałem go od wczoraj do rana. Zero jakiejkolwiek reakcji. Był sztywny. Nic już nie zrobię. Trudno. Szkoda zwierzaka, ale tak jak mówię już za późno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi