Skocz do zawartości
chellmewhy

Podgryzanie plastiku

Rekomendowane odpowiedzi

Uspokoję z miejsca, że to bardziej nawyk niż choroba - ale może będziecie mieć pomysł co z tym zrobić.

Hann (syryjka, 4 miesiące, samiczka) zaczęła ostatnio podgryzać swój plastikowy kołowrotek (Trixie) i nie mogę dojść czemu. Ma sama dla siebie całego detolfa, więc miejsca nie powinno jej brakować, zabawek i gryzaków ma kilka - wiklinową piłkę, drewniane mostki, grube łodygi malwy, cieńsze i grubsze gałązki jabłoni, wierzby, brzozy, brzozowy tunel po sianku w którym zawsze lubiła się splackować i skrobnąć drewno pod brodą, domek też ma drewniany, tunel z patyczków, ukochanego orzecha włoskiego, do którego próbuje się dostać od miesiąca ale nie umie (:D), ekozgryzaki, gryzaczka marchewkowego i w kształcie orzecha, miała też zawieszaną zabawkę z rosewood dla papug ale chwilowo je zabrałam, bo dzwonek stresował karmiącą robo. Koło jest jedynym plastikowym elementem w jej lokum. Zawsze przedzierała się przez patyczki i gryzaki aż warczało, a od kilku dni zostawiła drewno w spokoju i przedstawiła na podgryzanie plastiku z tego czarnego frontu.

Poza tym nic specjalnego w jej zachowaniu się nie zmieniło. Wieczorami i nad ranem jest energiczna, korzysta z kołowrotka, stójkuje i obserwuje wszystko w koło, na wybiegu aktywna i wszystkim jest zainteresowana. Wita się ze mną z rana, a jak przychodzę z pracy waruje pod szybą i czeka, żeby ją wziąć :)

Wspomnę też, że Hann się mocno przytyło na zimę i jesteśmy w trakcie trzymania diety (pod okiem weta). Trochę wstyd, bo moja wina - nie przypilnowałam domowników i za moimi plecami dokarmiali ją - a to orzeszkiem, a to kawałkiem jabłuszka, a to pestką dyni, po kilka razy dziennie, a ja nieświadomie dawałam jej stałą porcję jedzenia.

Jak myślicie, czy taka zmiana w zachowaniu jest związana z nudą albo frustracją związana z brakiem smakołyków?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm a może wcinała tam sobie coś dobrego i został zapach?
Ja bym sprubowała umyć kółeczko i sprawdzić reakcję.

Jeśli rodzinka dokarmiała malucha to możliwe, że np. sok z jabłuszka został na plastiku i pachnie.
Mój łobuz jak mu coś pachnie to od razu chce jeść, czy to moje palce, penseta czy patyczek po kolbie.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi