Skocz do zawartości
Hania110

Czy mogę coś zrobić aby mój chomik przytyl?

Rekomendowane odpowiedzi

Pixi (jeden z moich chomików) ok.4 dni temu  zdiagnozowano u niej zapalenie worka policzkowego i bardzo schudła zrobił jej się wielki ropień w worku (gdzie gromadzą jedzenie). Byłam z nią u weterynarza i Pani dała jej 2 zastrzyki, jedzenie w proszku, które bierze od soboty. Przedwczoraj i wczoraj dostała antybiotyk doustnie. Mi że jeść tylko jedzenie w proszku i np. jabłka, ser żółty i biały, ogórek itd. Czy mogę coś zrobić aby przytyla??? Liczę na szybką odpowiedź!

Edytowane przez Hania110

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Tindomiel napisał:

Można podać jeszcze sinlac lub coś podobnego, gerberki, jajko. Z serem bym nie przesadzała.

Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamiętaj, że jajko tylko gotowane na twardo bez żadnej soli. Daj wieczorem i sprzątnij z rana, żeby nie zaśmierdło, bo jeszcze bakterie jakieś się naniosą.

Ser żółty się nie nadaje, bo ma w sobie dużo soli, co ludziom nie szkodzi, ale tak małym zwierzątkom owszem. W dodatku jeśli na w policzku ranę od soli będzie ją bolało gorzej (tak jak sypanie soli na ranę.)

Dałabym sinlaca, albo gerberek i twaróg klinek bez laktozy

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ten worek zostało oczyszczony (wywrócony na lewą stronę)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi