Skocz do zawartości
Zachomiczkowana

Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Moja koleżanka zdecydowała że weźmie pod swój dach chomika. Niestety, nie mogę jej przetłumaczyć, że chomik to małe zwierzątko z dużymi wymaganiami. Klatkę ma Alex z tarasem, kupuje chomika syryjskiego. Wszystkim rozpowiada że jestem chomiczym expertem, jednak moje rady spływają po niej jak po kaczce :( Macie jakieś argumenty, jak mogę ją przekonać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Głupie pytanie pewnie, ale próbowałaś może pokazać jej listę wymagań przedadopcyjnych? Tak z głupia franc, ubierz to w słowa, że znalazłaś listę, żeby porównała co ma, a czego jeszcze potrzebuje. Jak ma serce tam gdzie trzeba, to może skruszeje, jak zobaczy ile jej brakuje w warunkach...

Jak zna angielski to myślę, że świetnym pomysłem jest podesłanie jej video ogarniętych chomiczych youtuberów takich jak Erin czy Munchie, zwłaszcza że dużo opowiadają się za odpowiednimi wymiarami klatek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze też można dodać, że łatwiej i szybciej oswajają się chomiki żyjące w odpowiednich warunkach :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio wysłała mi wiadomość że kupiła klatkę rody solo i chomika dżungarskiego, pokazywałam jej zdjęcia mówiłam że chomik jest bardzo ruchliwym zwierzątkiem, wysyłałam linki do fajnych klatek (i akwariów) na OLX ale nic nie podziałało...cytuję: ,,A komu nagle chomik powiedział że ma takie wymagania".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiczki nam mówią wszystko, tylko trzeba uważnie słuchać, a raczej obserwować :)

Wspinaczki, gryzienie krat, ciągłe próby ucieczki, gryzienie, problemy z oswajaniem... ciężko nie zrozumieć tych sygnałów.
U nas były karkołomne wspinaczki i przestawianie mniejszych miseczek.
Teraz choć są drabinki, to nie ma nimi zainteresowania a miseczki stoją ładnie na swoim miejscu.

Była nieodpowiednia ściółka - mały spał na półeczkach zamiast w domku.
Przykłady można mnożyć.

Trzeba "słuchać" swoich maluchów ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi