Skocz do zawartości
polkasa

Chomikowy Sylwester

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Jak wiadomo Sylwester tuż za rogiem. Ludzie świętują i się bawią. Fajerwerki... No właśnie, dla naszych maluszków ich wybuch wiąże się z ogromnym stresem. Proszę was podzielcie się w tym temacie wiedzą jak zminimalizować strach związany z wybuchami o 24:00 w Sylwestra. Jako że nigdy nie miałem drobnego lokatora w Sylwestra, to chciałbym się dowiedzieć już od doświadczonych hodowców jak sobie radzą z jego minimalizacją

Pierwsze co mi przyszło na myśl to schować klatkę z maluszkiem do szafy, ale nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie :(

Edytowane przez polkasa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma co przesadzać. Mam pokój, którego dwie ściany wypadają na rogu skrzyżowania, i tam ludzie potrafią walić petardami mocno, aż ściana szczytowa drży.
Więc przenoszę na noc chomiki do głębiej położonego pokoju. Wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój ma po fajerwerkach, wierceniu i innych głośnych rzeczach koszmary, ale unikamy ich tak, że jeśli jestem tylko w domu to zachowuje się normalnie, głaszcze malucha, zabawiam go, czy daje smakołyka lub po prostu gadam do niego. Terrarium nie przeniosę, nie ma jak, ale na bank zamknę okno, zasłonie je i posiedzę z moim chomciem.
Założę się, że jak co roku znajdą się buraki, co strzelają na 3 dni przed nowym rokiem więc może mały się przyzwyczai... do wiercenia sąsiadów  już w sumie przywykł :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, Zachomiczkowana napisał:

Mój poprzedni całą noc sylwestrową przespał. Zobaczymy jak tam Vanilia zniesie sylwestra.

Moja Pysia pierwsze Sylwestra z nami będzie miała, oby dobrze je zniosła :)

PS
Czy masz może temat na forum z Vanilia, z chęcią bym zobaczył Twojego chomiczka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja jeszcze zapodam mały trik (mój pies nieziemsko boi się fajerwerków): koc na oknie ładnie wygłusza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi