Skocz do zawartości
polkasa

Chomik Dżungarski: Okres Zimowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Ostatnio martwię się o moją chomiczkę bo od tak ok. tygodnia spędza większość czasu w domku. W sensie wychodzi na kołowrotek na max 30 min. nazbiera sobie jedzonka z miseczki i do domku. Można powiedzieć że przesypia większą cześć dnia i nocy :(. Czy to normalne w okresie zimowym, czy to mu przejdzie? Bo chciałem go wypuścić na łóżko by pobiegał sobie obok mnie(czyli tak jak robiłem to przed okresem zimowym)

Edytowane przez polkasa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Szybcior napisał:

A nie biega gdy śpisz?

Właśnie ostatnio siedziałem do 3 w nocy(deadlines w pracy...) i cisza kompletna, potem wstałem o 6:00(bo na 7:00 do pracy). No i niestety moja Chomiczka dalej w domku :(. Może wychodzi w godzinach pracy? No ale jak wracam to dalej siedzi w domku :(, proszę, pomocy! Nie wiem co mam robić :(, jak ją obudzę to normlanie lata w kołowrotku, chodzi sobie trochę i znów do tego domku wraca :(

Edytowane przez polkasa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kładź coś (ściółkę, coś z jedzenia) na kołowrotek, co spadnie, jak będzie obrót. Choć tyle będziesz wiedział.

Jak z wagą i apetytem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Szybcior napisał:

Kładź coś (ściółkę, coś z jedzenia) na kołowrotek, co spadnie, jak będzie obrót. Choć tyle będziesz wiedział.

Jak z wagą i apetytem?

Apetyt ten sam, jak polożyłem słonecznik w klatce by sprawdzic czy Chomik żyje(nie chciałem go budzić za dnia i stresować) to ten słonecznik zniknął wieczorem, ale Chomiczki nie było :(. Słonecznika trochę było. Wage sprawdze dzis, ale wyglada na to ze jest ta sama :)

Edytowane przez polkasa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiczka wrocila do normalnego zachowania ;). Powodem byl skrsypiacy kołowrotek, jak zaskrzypił to chomiczka sie zatrzymywala i patrzyla co sie dzieje, wyglada na to ze to skrzypienie ja jakims cudem odstraszalo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też byś nie chciał, żeby ci w ucho skrzypiało :D

Moja sobie radzi w inny sposób. Jak koło zacznie skrzypieć (co się czasem zdarza) wrzuca swoją wiklinową piłkę z dzwoneczkiem do środka i biega z "poprawionym" hałasem. Albo się nauczyła, że wtedy wstanę i zajrzę co z tym kołowrotkiem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój przy skrzypiącym kółku biegał jeszcze więcej niż zanim coś zaskrzypiało xD
Lubi też pohałasować resztkami z kółkowego pikniku. Ach te grzechoczące łupinki.
Stukanie patyczkiem itp. w szybkę o 2-3 w nocy też jest super.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U nas najlepszą zabawą jest walenie drewnianym klockiem o słoik z piaskiem! :biggrin:

Chociaż mój tupiący słonik to i samym tupaniem potrafi zbudzić :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi