Skocz do zawartości
Kinga123

Co się stało mojemu chomikowi?

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłam że ma jakby krew, ale ona nie leci, między palcem a pazurkiem. Do tego jest jakby powolniejszy we wszystkim. Jest tak od około godziny. Wizyta u weterynarza raczej odpada, mama uważa, że dla takich małych zwierzątek nie będzie się fatygowała. Co mogło mu się stać? Naderwał mu się pazurek? Jak mogę mu pomóc? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt

Art. 1. 1. Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
Art. 5. Każde zwierzę wymaga humanitarnego traktowania.

Przekonaj mamę, że trzeba pojechać do weterynarza. To jej prawny i etyczny obowiązek. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każde zwierzątko, czy duże czy małe tak samo jak my czuje ból i strach. 

Powiedz mamie, że chomik jest twoim przyjacielem, a przecież o przyjaciół trzeba dbać, nie zostawia się ich kiedy potrzebują pomocy. Nie da się uczyć czy odrabiać lekcji kiedy martwimy sie o przyjaciela, który jest tuż obok i potrzebuje pomocy.

Jeśli to nie zadziała to zaproponuj mamie, że np. Przez tydzień będziesz myć naczynia czy wynosić śmieci. Pokaż, że naprawdę Ci zależy, a na pewno się zgodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi