Skocz do zawartości
Zachomiczkowana

Pomysły na prezenty

Rekomendowane odpowiedzi

Idą święta, więc postanowiłam że założę taki temat. Macie pomysły na własnoręczne prezenty dla chomika? A może pomysł na prezent dla właściciela takiego gryzonia? Zrobiliście jakiś chomicze gadżet, nie koniecznie na święta? Ktoś mógłby się zainspirować. Czekam na fotki :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sama się nad tym zastanawiałam.
Do głowy mi wpadły takie pomysły:
- Bałwanek z chusteczek
- Choinka z sianka lub też z chusteczek
- Bałwanek z jabłuszka
- tunel/norka z polarku
- drzewko ze smakołykami
- smakołyki zawinięte w jadalny papier/chusteczki i przewiązane tasiemką z trawy/sianka
- powiększony wybieg-labirynt-tor przeszkód pełen łakoci

Edytowane przez Squirrella

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie kusiła łączka świąteczna, ale niestety w składzie ma miętę i wiem, że mój mały łobuziak nie tyka niczego z miętą w skladzie, a przynajmniej dopóki zapach mięty nie wywietrzeje wystarczająco. W zamian ma normalną łączkę z mniszkiem, którą wcina namiętnie, aż miło patrzeć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam zamiar kupić mojej niuśce taką łączkę na mikołajki, może upiekę chomikociastka w kształtach np. gwiazdki lub choinki. Do tego zrobię tunel albo hamak z świątecznym wzorem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepszym prezentem będzie nasypanie żarcie o 15 godzinie i zapalanie świateł w domu do rana :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słonecznik w miseczce w stylu świątecznym :). Gwarancja zadowolenia i pustej miseczki po 20 sekundach :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Micha słonecznika i gwarancja świątecznego sadełka jak się patrzy xD

Zawiąż ziarenka w kawałki chusteczki to będzie potrójna radocha. Raz że trzeba użyć ząbków, dwa bo to jedzonko i kolejny - materiał do budowy gniazdka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Własnie wpadłam na fajny pomysł :)
Jako fanka naturalnego wystroju czsami chciałabym zrobić małemu dżunglę, czyli liany, duże liście itp.
Tak przeglądając różne strony chomicze i terraryjne przypomniało mi się z dziecięcych lat robienie kwiatów, liści itp. z różnych materiałów typu bibuła, wstążki itp.

A jakby tak wziąść naturalny sznurek pakowy, posplatać go i zrobić liany, do tego sztywniejszy materiał tekstylny, bezpieczny dla chomików, powycinać listki i albo usztywnić je wyciętym kartonem, albo na starą modłę użyć krochmalu?
Myślę, że to byłby wyczesany pomysł z ciekawym efektem.
Kółko zamiast na półeczce stało by na wielkim liściu. Zamiast zwykłego mostu na półkę byłby wodospad albo tęcza, a zamiast tradycyjnego hamaka - jeziorko czy liść :) tradycyjne tunele można by zmienić w węża :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomicze pazurki i łapki lubią utknąć... :(
Trzeba to uwzględnić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyniki nocnej twórczości, troszke nam się choinka przekrzywiła :/
Na żywo wygląda lepiej :)

xkt4cx.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi