Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój chomik nazywa się Alvin i ma ok. 3 miesięcy. Jest to chomik dżungarski i ostatnio mało je i dużo pije. Dzisiaj zauważyłam, że ukruszył mu się ząb. Od kilku dni wypada mu futerko.Czy mam zastosować jakąś dietę? Z góry mówie, że nie przepada za witaminami bo jak mu je dawałam to ich nie jadł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odwiedź weterynarza. Futerko może wypadać z wielu powodów, np. pasożyty, grzyb, stres. Złamany ząbek też nie wróży niczego dobrego, z natury chomiki mają mocne ząbki. Lekarz będzie wiedział jak pomóc.

Tak przy okazji... chomikom nie daje się sztucznych witamin. Wszystkie potrzebne pierwiastki powinna zapewnić im dobra karma, np. Mikserama oraz świeże warzywa i owoce.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Weterynarz niezbędny :( 

2. Można tymczasowo dla wzmocnienia podać gerberka, żeby nie padł z wycieńczenia i braku pokarmu. Jednak nie może to zastąpić wizyty u specjalisty, bo niejedzenie nie jest problemem, a objawem.

3. Też nie jestem za witaminami, bo powinien je chomik przyjmować z normalnego pokarmu. Polecam urozmaicić zwierzakowi posiłki suszonymi owocami i ziołami, np. z Herbal Pets. Nie są one takie drogie, a można raz a porządnie zrobić duże zakupy np. na hipcio.sklep.pl gdzie zaplacisz taniej niż w zoologu i jeszcze przyjdzie kurierem do domu. Mają też bardzo porządną karmę w dobrej cenie (Mixerama, Versele Laga). Ja sama dziś dostałam karton z ziołami i karmą, które wystarczą moim chomom na conajmniej 3 miesiące.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dziękuje za pomoc :biggrin: Jutro pójdę do weterynarza i zaraz zamówię karmę i suszone owoce na tej stronce. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super :) Bardzo się cieszę, że Alvin ma taką kochaną Dużą. Trzymam kciuki za malucha!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To niejedzenie a tylko picie może być spowodowane słamanym ząbkiem, aczkolwiek coś musi być nie tak, że się złamał.
No i do tego utrata futeka. Czekamy na wieści od weterynarza i trzymamy kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupuj Mixeramę, Versele Laga to dużo słabsza karma :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi