Skocz do zawartości
KowaiKaktus

Chomik odratowany z karmówki - jakie wyposażenie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio na olx rzuciło mi się w oczy ogłoszenie, odnośnie dwóch chomików odratowanych z karmówki. Jako, że zastanawiam się nad adopcją zwierzęcia, przeszło mi przez myśl, aby być może przygarnąć któregoś z nich.

Pytanie jednak, czy w takim wypadku powinnam bardziej celować w wyposażenie odpowiednie dla syryjków?

(Mam nadzieję, że wstawiłam zapytanie w odpowiedni dział. Nie byłam co do tego pewna ;;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej :)
Nie podałaś jakiego gatunku są te chomiczki, aczkolwiek różnica w wyposażeniu to z reguły gabaryty zabawek.
Mniejszym chomikom wiekszy gabaryt nie zaszkodzi. Nawet większe kółko to nie problem pod warunkiem, że chomik jest w stanie się w nim kręcić.
Taki grubasek z karmówki przy odpowiedniej opiece i dostępie do kółka najprawdopodobniej zrzuci sporo gramów.
Po czasie może zacząć się wciskać w otwory, o których wcześniej nie było mowy.

Jeśli chodzi o wyposarzenie, to jest jeszcze kwestia tego, ile miejsca chcesz przeznaczyć na lokum dla pupila - większe gabaryty zabierają więcej przestrzeni do biegania.
Trzeba też pamiętać o minimalnych wymiarach lokum, przy syryjku 80x40 to minimum, a najlepiej mieć pojemnik 100x40 lub większy.
Osobiście polecam 100cm lokum nawet dla dżungara - różnica zachowania malucha po zmianie lokum na większe jest niesamowita.

Edytowane przez Squirrella

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi