Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wszystkie chomiki roborowskiego są takie płochliwe?? Moi koledzy też mają i też są takie :((

Temat przeniosłam.

Błąd x1

(Marta)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiki roborowskiego trudno się oswaja, są nerwowe i najtrudniej się je oswaja. To dlatego są płochliwe. I myślę, że na pewno większość tak ma...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nio Paula:-) ma racje czytałem już dawno o tym że je się najtrudniej oswaja.

Powiem jedno.... Dżungarki są najlepsze! Kocham je.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogolnie, to nie jest sprawa tylko oswojenia. Roborki sa najmniejsze, a co za tym idzie, namniej nadaja sie do glaskania czy przytulania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Różnie moja Meg szybko przybiega na ręke a Alex ucieka jak sie da

Chomiki te są najbardziej ruchliwe ze wszystkich chomików

trudno je sie oswaja ale nie jest to niemożliwe

bo nawet taki chomik jak mój Alex ucieka jak sie wkłada ręke do akwarium czasami pierwszy podbiega i wchodzi na ręke

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja robule jedne wstręciuchy to uciekają jak się da =P Tiburo już po tym co przeszedł to jest bardzo płochliwy i nie możemu go oswoić, jednak Diverse się teraz taki odważny zrobił i lubi kukac przy otwartych drzwiczkach. Choc gdy jest na rękach to się boi. Ale wiadomo, kwestia oswojenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam roborka od tygodnia i już (a może dopiero) wchodzi na rękę (Kosztuje to sporo cierpliwości). Mój jest bardzo nerwowy jeden gwałtowniejszy ruch i zmyka aż się kurzy, ale jak widać to u nich normalne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to zależy też od charakteru chomika :) chociaż z tego co wiem większość tych chomików ciężko się oswaja. Ale życze powodzenia, może akurat Twój da się oswoić? }{

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam roborka i jest ciekawie bo raz spieprza że go nie mogę złapać a czasami podbiega pod szybkę w akwarium i chce żeby go wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ależ to na temat Chomiczarka :(

a propos tematu, to też jak już wspominały osoby powyżej, roborka się bardzo trudno oswaja. Dotego jest malutki no i to wcale nie ułatwia zadania :D A jak Tobie idzie oswajanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ogólnie każdy chomik jest płochliwy szczególnie młody a robor się bardzo trudno oswaja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje są tak jak tutaj ktoś napisał

"Czasami uciekają a czasami chce wyjść".

Ale już chyba lepiej. Na razie mam tylko te dwa, więc może coś pojdzie do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

więc po co to piszesz? Przepraszam, ale już poprostu nie wytrzymałam. Chomiczarka jak czegoś nie wiesz lub coś, to nie pisz! Co nam to da, że powiesz, że nie wiesz.

Ja mam pewne pytanie do roborków, jeśli to nie w tym temacie to przepraszam, w tedy możecie ten post usunąć, bo ja tylko z ciekawości pytam :D Czy osoby, które mają robory, puszczacie je na wybieg? tak się pytam, bo to chyba dosyć duże ryzyko, bo on taki malutki. A że roborka jeszcze nigdy nie miałam, to jestem ciekawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hehe ja roborka też nie mam. Ale można go wpuszczać na wybieg. Tylko wybieg trzeba dostosować do małego.. }{

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi