Skocz do zawartości
cybermycha

Skrzypiący kołowrotek

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiś 2 tygodni dżungarek strasznie hałasuje na kołowrotku. Rozwija przy tym tak wielkie prędkości ze musiałem przywiercić podstawę do deski :biggrin:

Specjalnie kupiłem droższy Trixie myśląc że będzie chodził ciszej niestety strasznie hałasuje nie dając przy tym spać :angry:

Ze zdjętym przodem koło rusza się we wszystkie strony, cała deska drży, z zamontowanym przodem niemiłosiernie skrzypi 

https://megawrzuta.pl/download/fb0351abfa06e7d5af2df070f5ad5be4.html

Edytowane przez cybermycha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te kołowrotki cichsze są względem tych całkiem dramatycznych. Dziwne, że zdjęcie frontu eliminuje skrzypienie. Można wyczyścić i przesmarować wazeliną ten bolec, żeby zrobić to porządnie, zdjąć trzeba blaszkę w kształcie powiedzmy, że księżyca. Kołowrotki często chodzą przód-tył na tym bolcu i można to nieco zredukować nawijając nitkę na bolec (tylko dobrze zamocuj, żeby się chomik nią nie bawił, nie zdjął itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja próbowałem włożyć w otwór  w pokrywie, gdzie wchodzi bolec, trochę sreberka, żeby obudowa ne stukała ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli bez obudowy nie skrzypi to może też być wina samej obudowy. Plastik może być odkształcony lub nie przylegać tak jak powinien i w trakcie pracy obudowa lekkko porusza się ocierając jedna część o drugą w którymś miejscu. Ja bym spróbowała coś podłożyć w miejscu, gdzie plastikowe elementy się ze sobą zchodzą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi