Skocz do zawartości
polkasa

Pysia - Młoda odważna Dżungarka

Rekomendowane odpowiedzi

Znów zrobiłem przemeblowanie. Tym razem jestem mega zadowolony, Pysia również. Jak znajdę chwilkę wolnego czasu to dodam zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, znalazłem chwile na zdjęcia:

1) Klatka po przemeblowaniu, prawa strona
uc?export=view&id=1m3CkHTy9VRyuIzt5OcJC-
2) Klatka po przemeblowaniu, lewa strona
uc?export=view&id=15I4WaJZ91uYw_BFdeAzg4

Mikołajki dla Pysi, wyglądała na zadowoloną z "wiszącej kolby"(prezentu)
uc?export=view&id=1Dd4YdB728OITMJzzmA1aL

uc?export=view&id=1rGHmeVPBfhLWj6_oev71S

uc?export=view&id=15Isqa1OlfhYnWqGXZ46DJ

To by było na tyle jeśli chodzi o nowości u Pysi :), niedługo jej pierwsze święta ze mną :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie blokuje jej się kołowrotek? Powinien chodzić gładziutko, a nie ocierać o wiórki. Proponowałabym odgrodzić go jakoś od wiórków - chyba się nie zmieści w tej klatce gdyby miał podwyższenie, więc może płotek z drewnianego mostku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, chellmewhy napisał:

A nie blokuje jej się kołowrotek? Powinien chodzić gładziutko, a nie ocierać o wiórki. Proponowałabym odgrodzić go jakoś od wiórków - chyba się nie zmieści w tej klatce gdyby miał podwyższenie, więc może płotek z drewnianego mostku?

Jeśli chodzi o kołowrotek, to na zdjęciach wygląda jakby się blokował, jednak tak nie jest. Chodzi gładko i sprawnie :).

BTW
Miał ktoś taki kołowrotek?  Jak idzie go naoliwić? Bo po sprzątaniu, kolejnego dnai kołowrotek lubi skrzypić :D

@edit1
Ostatnio zważyłem moją modelkę, waży równe 40gram :), nowy kołowrotek pozwolił jej zbić aż 10gram na wadze :)

Edytowane przez polkasa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro schudła 50-40 g, to kontroluj uważnie wagę. Może kołowrotek, a może coś się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Szybcior napisał:

Skoro schudła 50-40 g, to kontroluj uważnie wagę. Może kołowrotek, a może coś się dzieje.

Dzięki za info, też tak myślałem by sprawdzać teraz codziennie :). Jednak po zachowaniu nic nie wskazuje że maluszkowi coś dolega, ale zawsze warto się upewnić :)

Edytowane przez polkasa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, polkasa napisał:

BTW
Miał ktoś taki kołowrotek?  Jak idzie go naoliwić? Bo po sprzątaniu, kolejnego dnai kołowrotek lubi skrzypić :D 

My mamy takie kołowrotki. Z początki oliwiłam, ale przestałam to robić, raz skrzypią, raz nie. Czasami się tylko trochę poluźniają i ocierają o pręty od podstawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też mam dwa trixie, 28&33 i faktycznie czasem skrzypią, czasem nie... Mam wrażenie, że zależy to od pogody. Ja nie oliwię, bo zbyt często chomy urządzają sobie lizanie plastiku albo pikniki pod nóżką (chyba muszę skołować im drzewo :) ). Jak myję to z rana, bo moje chomiki z reguły przesypiają do piątej-szóstej, zostawiam cały dzień żeby dokładnie wyschły, po powrocie z pracy montuję i wstawiam z powrotem, akurat jak towarzystwo wychodzi na "śniadanie". Nie miałam specjalnie mocniejszego skrzypienia po myciu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nasz stary kołowrotek skrzypił to posmarowałam go olejem słonecznikowym - 2-3 kropelki i całość chodziła jak ta lala :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, chellmewhy napisał:

Ja też mam dwa trixie, 28&33 i faktycznie czasem skrzypią, czasem nie... Mam wrażenie, że zależy to od pogody. Ja nie oliwię, bo zbyt często chomy urządzają sobie lizanie plastiku albo pikniki pod nóżką (chyba muszę skołować im drzewo :) ). Jak myję to z rana, bo moje chomiki z reguły przesypiają do piątej-szóstej, zostawiam cały dzień żeby dokładnie wyschły, po powrocie z pracy montuję i wstawiam z powrotem, akurat jak towarzystwo wychodzi na "śniadanie". Nie miałam specjalnie mocniejszego skrzypienia po myciu.

Da radę dostać się do łożyska w tych kołowrotkach? Bo Pysia lubi kąpać się w piasku i może dostał się jakimś cudem do "łożyska" i dlatego teraz tak skrzypi :(. Kołowrotek ekstra dla Chomiczka, tylko dziwne że za taką cenę skrzypiący :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łożyska raczej nie skrzypią, prędzej kółko ociera o ośkę na której jest zamocowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma tam łożyska, kręci się na metalowym pręcie. Czasami wystarczy rozłożyć kołowrotek, umyć i jest po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam, że to plastik na pręcie :) Rozkładaj spokojnie i nie martw się, że zepsujesz. Są tak zrobione, żeby można je było rozłożyć.

Edytowane przez chellmewhy
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o kołowrotek to już udało mi się ogarnąć jak to naoliwić. Wystarczy polać mechanizm(dziurka z łożyskiem) olejem roślinnym, a potem pozostałości oleju z kołowrotka usunąć. Jeśli chodzi o Pysię to ma się bardzo, Sylwester przebiegł bardzo spokojnie, mała podczas fajerwerków siedziała sobie grzecznie w domku, a po pokazie szalała na kołowrotku :). Oto kilka zdjęć z dnia po Sylwestrze:

1) Pysia podczas wyjmowania na wybieg "po-sylwestrowy" (oczywiście sama na rękę weszła :) )
uc?id=1PrEEdVpvdld6fpcKTX7SHny_v0YhFWai

2) Pysia zajada sobie smakołyk na wybiegu "po-sylwestrowym"
uc?id=1kIBd-1dd0b9MjS2fl0Rovc5JUveH6Z3M

Pozdrowienia :)

Edytowane przez polkasa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi