Skocz do zawartości
polkasa

Kupno Chomika od "Prywaciarza", warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
W przyszłym tygodniu będę miał gotową własnoręcznie robioną klatkę dla mojego pierwszego Chomika(chce kupić syryjskiego). Dzisiaj byłem w sklepie zoologicznym(ktoś otworzył swój własny nie jakaś "Zoolandia"), zakupiłem domek, trociny i poidełko. Sprzedawca(właściciel) wywnioskował po moich zakupach że będę kupował niedługo Chomika i zaoferował mi jednego z jego hodowli. Zgodziłem się i zaprowadził mnie na zaplecze, miał tam klatkę(dużą) w której było z 7 Chomików(2 normalne reszta albinosy), spodobał mi się jeden taki brązowo biały. Sprzedawca nie ubierał żadnych gumowych rękawic, wziął w swoje ręce i pokazał mi na nich tego co mi się podobał. Wyglądał na ospałego jednak po czasie się rozbudził i już normalnie chodził. Chomiczek był bardzo łagodny bo nawet nie dziabnął mnie jak go pogłaskałem(dostałem pozwolenie). Jednak jak na Syryjskiego(2.5 miesiąca) był dosyć mały, ale śliczny. Sprzedawca powiedział mi żebym nie kupował od sieciówek bo Chomiki są w złych warunkach co przyczynia się do tego że są agresywne i poddenerwowane. Powiedział mi jeszcze że karmi je dobrymi produktami i daje im jakieś witaminy w piciu(tj. woda z jabłkami itd itp), oczywiście pokazał mi wszystko na dowód. No i wszystkie są z jego hodowli. Tylko cena 34 zł za jednego(normalnie w sieciówkach za 20 zł jest syryjski). Jak myślicie czy sprzedawca jest zaufany i mogę u niego spokojnie kupić chomika, czy może sobie odpuścić i szukać kogoś innego kto mi sprzeda?
Pozdr!

Edytowane przez polkasa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super, że szukasz dobrego sposobu na przyjęcie do domu chomika.
To taki sam pseudohodowca, jak każdy inny. Kupowanie od niego jest nieetyczne, facet ma w nosie dobro zwierząt, genetykę, trzyma chomiki razem, wcale nie karmi ich dobrze, skoro podaje sztuczne witaminy. Równie dobrze chomik może być chory, ciężarny, a skoro mały, to genetycznie kwiczy... Dobrze karmione, utrzymywane, badane, w razie potrzeby leczone  chomiki kosztują znacznie więcej niż 40 zł.
Jeśli chcesz kupić, to w zarejestrowanej w związku hodowli (w FAQ masz info), są takie trzy w Polsce, jedna w tej chwili nieaktywna.
Jeśli chcesz przygarnąć chomika, adoptuj. Info też w FAQ. Jak będziesz zainteresowany taką opcją i będziesz miał pytania, chętnie odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 7/8/2018 o 11:42, Szybcior napisał:

Super, że szukasz dobrego sposobu na przyjęcie do domu chomika.
To taki sam pseudohodowca, jak każdy inny. Kupowanie od niego jest nieetyczne, facet ma w nosie dobro zwierząt, genetykę, trzyma chomiki razem, wcale nie karmi ich dobrze, skoro podaje sztuczne witaminy. Równie dobrze chomik może być chory, ciężarny, a skoro mały, to genetycznie kwiczy... Dobrze karmione, utrzymywane, badane, w razie potrzeby leczone  chomiki kosztują znacznie więcej niż 40 zł.
Jeśli chcesz kupić, to w zarejestrowanej w związku hodowli (w FAQ masz info), są takie trzy w Polsce, jedna w tej chwili nieaktywna.
Jeśli chcesz przygarnąć chomika, adoptuj. Info też w FAQ. Jak będziesz zainteresowany taką opcją i będziesz miał pytania, chętnie odpowiem.

Dzięki za odp. zagłębię się w temat i jak będe miał jakieś pytania to dam Ci znac ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi