Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mały kolega wyzdrowiał całkowicie, humorek mu dopisuje a energia to wręcz rozpiera.

Pączusiowe włości nawiedził dziś dodatkowo huragan w postaci Dużej.
Jako, że jego wysokość niepewnie czuł się przy obecnie panującym wystroju i niechętnie wychodził na ziółko-zbiory, Duża przestawiła zabawki i domek do układu, przy którym jaśnie pan czuł się najlepiej. Oczywiście nie mogło zabraknąć ukochanych, zakopanych (nowych) tuneli, zakamarków i kryjówek oraz jakże cudownych krzaczorków oraz wieży widokowej z miską suszonek.
Efekt?
Pączuś zaczął korzystać z kółka w ciągu dnia, co jest niesamowite, bo z reguły robił to jedynie w nocy/późnym wieczorem, głównie po przygaszeniu świateł.
Dopuszczam możliwość, że wziął sobie do serduszka moje słowa o zwiększeniu ilości biegania w związku ze wzrostem wagi o prawie 2 gramy... kto wie...

Zacząłem też ćwiczyć chomiczą yogę... pozycja "ku jedzonku"

10frec5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Yoga? Czyżby nowe hobby pączusia? ;)

Edytowane przez Pokerface

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na to wygląda :)
Miseczkowych pozycji jest coraz więcej: na jamniczka, na śpioszka/leniuszka, na kuleczkę.
Doszło szuranie miseczkami po drewnianym dachu, które to słysząc, zasypiająca Duża prawie zawału dostaje xD

Pączuś ma też nowy zestaw ćwiczeń.
Biega na kółku, zatrzumuje się w przysiadzie noskiem do widowni i robi stójkę.
Łapie za gałązkę drzewka, które "rośnie" obok, potrze ząbkami po niej chwilkę, wraca do przusiadu i biegnie dalej.
Co jakiś czas zeskakuje z kółeczka i obiega swoj tor przeszkód na plaży, wygląda przez szybkę sprawdzając, co tam słychać u dużej i powrót na kółko.
I potrafi tak szaleć ponad godzinę. Duża nie może się napatrzeć na swoją kluseczkę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiło się ciepło, słoneczko grzeje, a mój Pączuś przeniósł sypialnię i spiżarkę do tuneli obok domku.
Domek jegomościa prosił się o mycie, tak więc skorzystaliśmy ze słoneczka oraz faktu, że kluska sama się dopraszała pójścia na wybieg i ów domek wymyliśmy a słoneczko nam go pięknie wysuszyło (mieliśmy 40 stopni na balkonie, o zgrozo).
Zanim jednak domek wysechł, jegomość stwierdził, że ma dosyć siedzenia na wybiegu i dobitnie domagał się powrotu na włości.
Królowi i władcy nie powinno się odmawiać, a skoro i tak woli obecnie tunele wpuściliśmy go na bez domkowe włości.
Reakcja była ciekawa...
Mały obwąchał miejsce, gdzie normalnie stoi domek, obszedł je na około i zaczął szukać zaginionej rezydencji uwzględniając namiętne kopanie - no bo kto tam wie? może Duża po prostu zakopała domek?
Niestety domku nie znalazł, olał tunele i poszedł do ulubionej kryjówki przy plaży podrzemać troszkę.
Radość po powrocie domku na miejsce była niesamowita.

Wieczorem przyłapałam kolegę na drzemaniu w drewnianym tunelu na dmoku z noskiem wystawionym na słoneczko i minką mówiącą jedno "tak mi dobrze, tak przyjemnie".
Wyglądał przesłodko. No i oczywiście po drzemce była wyżerka w tym samym tunelu.
Duża śmiała wyciągnąć magiczne pudełko i bez pytania robiła fotki... Normalnie zero prywatności!

212s9pc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widać że pudełko zdjęciowe atakuje też Pączusia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A Pączuś tym magicznym pudełkiem jest zafascynowany. Jak je widzi to włącza mu się tryb pana ciekawskiego.

A pokaż? Daj potuptać. Da się w tym może kopać? Hmmm.. całkiem spoko jako podstawka łazienkowa i to ogrzewana! Żeby tylko nie było takie śliskie... daj mi takie do domu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pączusiowe włości nawiedził tajfun w postaci Dużej.
Stara półeczka z korka, która w tajemniczych okolicznościach powolutku się pomniejszała i nabierała dziór została oddelegowana na emeryturę.
Za to zawitała do Pączysiowego terrarium nowiutka, wyczesana półeczka - tym razem drewniana oraz śliczna kryjówka na upalne dni - czerwony grzybek.
Małemu koledze przybyło dodatkowej przestrzeni z której widać, że jest mega zadowolony a grzybek okazał się toaletą!

Jak tylko sobie przypomnę, ile było kombinowania rok temu, żeby kolega miał toaletę i każdy pomysł był be... plastikowy pojemnik - stołówka, różne słoiczki - stołówka, pokój drzemki, łazienka itd... ale nie toaleta...
A tu proszę... normalnie magia... mały drzemał w kryjówce po jednej stronie półki, nagle leci przez całą półkę do grzybka, po chwili wychodzi a w środku widać mokry piasek.

No ale do brzegu!
Po ponad 3 godzinach zabawy Dużej, włości jego wysokości prezentują się tak :)

20qj6rm.jpg

I zadowolony jegomość w poszukiwaniu frykasów.

2myta1j.jpg

5p2885.jpg

Półeczka ma wymiary 98x25 cm, balustrada ma 4cm wysokości. Całość klejone Vicolem i polakierowane lakierem do zabawek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja klucha jest zadowolona:)
Całe popołudnie przedrzemał sobie na pięterku, raz w chałupce a raz w tunelu, no i były też pobudki na siusiu w grzybku - słuchać było takie szybkie tup tup tup ^_^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak gruba jest warstwa ściółki? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od 6cm po 16cm, 6cm to najniższy punkt gdzie ściółka łączy się z piaskiem.
Wiem, że minimum to 13cm, ale niestety Pączuś jest leniuszkiem i nie uznaje samodzielnego kopania tuneli - korzysta tylko z tych gotowych :(
Do kopania mały nie da się namówić nawet pochowanymi orzeszkami - miał parę razy pół
terrarium z warstwą 20-25cm ściółki, w trakcie gruntownego czyszczenia po ponad 2 miesiącach orzeszki pochowane głębiej były wciąż na swoim miejscu. Warstwy sianko/ściółka lniana też były nietknięte.
Stąd taki układ w terrarium.
Moja kluska pochodzi chyba ze szlachty - docenia każdą dodaną kryjówkę, ale sam odmawia własnej twórczości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi