Skocz do zawartości
Angelika.s

Mój chomik zdziczał

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam, od kilku dni mam chomiczka dżungarskiego i o ile pierwszego dnia chodził sobie po klatce tak teraz mimo tego, że nie śpi nie wychodzi z domku. Wiem, że to nocne zwierzaki ale boje się, że jego bardzo stresuje moja obecność, co mogę zrobić? Niestety ale pierwszego dnia dałam mu pobiegać po kocyku i myśle, że może to sprawiło, że on się boi wyjść z domku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma dużą klatkę i dużo miękkiej ściółki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To prawdopodobnie jest bardzo zadowolony z życia podziemnego :) 

Nie zrobiłaś nic źle. Ale co kilka dni powinnaś go wziąć na ręce, pomacać i zważyć. 

Kiedy dajesz jedzenie? Czy w pokoju z klatką jest zwykle duże oświetlenie? 
Półmrok, cisza, późne karmienie, z aromatycznymi dodatkami czasem pomogą wywabić chomika. 
I potem piniowe w nagrodę, z ręki, żeby się dobrze kojarzyć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli jest u Ciebie faktycznie od paru dni to jest to normalne,  musicie się teraz po prostu zapoznać ;)
Znalazł się w nowym miejscu, z obcymi osobami. Jesteśmy dla tych maluchów jak dla nas dinozaury - wielkie i straszne.
Pamiętaj, że maluch może się bać ludzi właszcza jeśli jest z zoologa - tam zwierzaczki mają różne doświadczenia.

Spokojnie mów do maluszka, niech pozna dobrze twój głos.
Daj mu się powąchać tyle ile będzie chciał - zapamięta zapach twój, twojego mydła, szamponu itp.
Podrzucaj mu od czasu do czasu frykasy. Na początek zostaw kawałeczek czegoś dobrego przed wejsciem do domku, poczekaj aż wyjdzie, daj kolejny kawałek przez pręty klatki. Przez żołądek do serca, tylko nigdy nic na siłę ;) Z odpowiednią motywacją sam niedługo będzie wchodził na ręce.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziekuje wam za pomoc, wczoraj byłyśmy na wizycie kontrolnej u weterynarza i od kiedy wróciłyśmy chomiczek jest jakiś chętniejszy do wszystkiego :) wychodzi mi nawet na ręke, także to pewnie kwestia czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wymiary zewnętrzne Twojej klatki wprowadzają w błąd. To nie jest dobra klatka. Może dałabym ją na wybieg, ale nic więcej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi