Skocz do zawartości
Cheyenne

Co dzieje się z moim chomikiem? Czy to poważne?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam chomika dżungarskiego. Prawdopodobnie jest ze mną już prawie 2 lata (nie pamiętam).

Dodam, że dzień po kupieniu chomika dokupiłam drugiego i przez jeden dzień żyły w jednej klatce. To był ogromny błąd, ale przyjaciółka się pomyliła, a ja jej posłuchałam. Drugiego chomika czym prędzej oddałam. Niestety był odrobinę większy niż mój chomik dżungarski i uszkodził mojemu chomikowi jedno uszko (ma w nim małą dziurkę, ale nic z tym nie robiłam, bo myślałam, że się zrośnie).

A teraz opiszę problem.

Ostatnio zauważyłam u mojego chomika różową ranę nad jednym okiem. Jest łatwo widoczna, bo chomik w tym miejscu ma jaśniejsze futerko (od zawsze). Nie widzę ropy, ale chomik jakby mruży oko, właściwie od długiego czasu. Istnieje możliwość, że zaciął się sianem, bo w klatce ma siano, nie trociny (czuje się w nim lepiej). I jeszcze dzisiaj zauważyłam, że na przednich łapkach ma czerwone kropki. Co to może oznaczać? Czy mój chomik jest chory? I jeśli jest, na co?

Proszę o odpowiedzi. Martwię się o niego.

P.S. Czy podanie chomikowi kropli do oczu dla ludzi (zwyczajnych kropli) może mu zaszkodzić czy pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem co to są zwyczajne krople? Powinnaś się przejść do weta, który ma pojęcie o chomikach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, chomik jest chory i należy się wybrać do weterynarza znajacego się na gryzoniach. Gdzie mieszkasz? Może jesteśmy w stanie Ci kogoś polecić :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedzi.

Chomik był po prostu chory. Na początku lipca odszedł od nas...

Kilka miesięcy po tym w naszym domu zawitał nowy chomiczek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi