Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

jestem tu świeżakiem, aczkolwiek w internecie nie znalazłam żadnych informacji na mój problem więc chciałam poradzić się Was. Mam chomika Roborowskiego, ma już troszkę ponad rok. Od jakiegoś czasu (1-2 miesięcy) zauważyliśmy, że ma czerwony nosek, a jego dziurki od nosa są aż bordowe, wyglądają jakby się podrapał mocno i były takie przekrwione. Po dniu nagle to znika i pojawia się to samo za jakiś czas. W klatce ma trociny, nie drobne bo ponoć mogą podrażniać oczy itd, ale takie "normalne", aby nie było mu nudno to dorzucałam też troszkę sianka aby coś wymyślał z niego. Jednak jak zaczęły się te problemy z noskiem to pomyślałam, że może być uczulony na siano więc pozostałam tylko przy trocinach. Za jakiś czas po raz kolejny miał taki nosek, wyczytałam na internecie że takie problemy miały chomiki którym domki drewniane zagrzybiały albo klatka. Sprawdziłam więc w klatce wszystko, domek kołowrotek i resztę, ale wszystko czyste, normalne. Na wszelki wypadek dostał nowy domek, ale wczoraj znów miał czerwony nosek, a dziś lekko zaróżowiony. Chciałam iść do weterynarza, ale stwierdziłam, że może to normalne że takiego ma noska? Jak myślcie? Dodam, że nie kicha, oddycha normalnie, biega skacze itd. jak normalny chomik. Jakieś porady? 

Edytowane przez Agnieszka B.
Odnośnik do odpowiedzi