Skocz do zawartości
Olof

Nieciekawy strup na brzuchu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 
Zacznę od tego, że swojego chomika dostałem od znajomej, która miała termin porodu oraz nie miał się kto nim zająć. Moja wiedza jest okrojona i wiem tylko tyle ile wyczytałem z internetu. 
Ogólnie przywiązałem się do małego i nie chciałbym aby się przysłowiowo ,,zawinął".  Pojawił się problem.. Zauważyłem u niego na brzucha całkiem duży płat strupa a bardziej zbitej ropy. 
Oczywiście niedawno po prostu chciałem sprawdzić czy to nie jest przyklejone ewentulne jedzenie i spróbować zobaczyć czy nie odchodzi. Cały ten płat odszedł bez jakiś problemów, lecz pod tym była ,,żywa skóra" nie była porośnięta, lecz po prostu była dosyć pokaznych rozmiarów dziura w skórze. Teraz nie wiem czy chomiczek się gdzieś ,,uszkodził" czy może to być jakaś choroba, ew. nowotwór, jeżeli taki chomiki posiadają. Jedzenie posiada według mnie dobre, co prawda przed moją kadencją był karmiony TYLKO kolbami VITAPOLU i od razu po przejęciu go zamówiłem dla niego miskę oraz MIXERAME. Uszkodzić się, zranić również nie ma gdzie, ponieważ nie mam klatki z piętrami czy jakimiś zabawkami. 
Czy mógłby mnie ktoś nakierować i stwierdzić to może być?  I czy przez takie coś może mu się coś stać?  Nie zauważyłem podejrzanych czynności. W nocy szaleje, aż blok budzi. Na ręce wchodzi, lecz oczywiście czasami sobie pogryzie. 
Pozdrawiam, Olaf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dżungar? Bo ten gatunek na brzuchu ma gruczoł zapachowy, możliwe, że był zapchany. Nadprodukcja wydzieliny to powód do niepokoju. Ale nadmierne ingerowanie pobudza jej wydzielanie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, dzungarek. Z tego co się napatrzyłem w googlu i z tego co mi podpowiedziała dziewczyna, która ma trochę większy staż. 
O tym również słyszałem, lecz mogę powiedzieć, że ten płat był całkiem pokaźnych rozmiarów. Po ,,zerwaniu" go była solidna dziura skóry. No nie wygląda to ciekawie po tym usunięciu tego płata zbitej wydzieliny. Nie było to jakieś mega twarde.  Jedyne co mi zostaje, to może poczekać kilka dni lub tydzień i zobaczyć co się dzieje z tym miejscem. 
Ewentualnie postaram się jakoś cyknąć tego fotkę z pomocą dziewczyny bo mały szajbus zaczyna gryźć u się przekręcać :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Postaraliśmy się zrobić zdjęcie, jednak to nie kot czy pies. Mega się wierci. 
PS: Sorki za palce, prosto z pracy wracałem :) 
Druga sprawa to ostatnio zauważyłem, że zaczeło się dziać czy coś mu przy oku. Tak jakby zaczeło wokół się czerwienić i ropnieć..Nie wiem od czego to może być. 
Wrzucone zdjęcie na jakiś pierwszy lepszy hosting 
Zdjęcia KLIK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W najbliższym czasie niestety nie mam takiej możliwości. Wie może ktoś od czego to mogło się zrobić? Dbam o niego jak najbardziej potrafię.. może nie ten typ trocin? Bo od czego innego? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z dnia na dzień zrobiło się coraz gorzej.. Wczoraj po pracy zauważyłem, że ma problem już okiem duży. Dzisiaj zauważyłem, że w ogóle oka nie otwiera. Jak już otworzy to ciężko mu to idzie. Nie mam pojęcia do czegot o może być.. najgorsze, że na drugim oku robi mu się też podobna plamka co na pierwszym. Będę musiał się wybrać po krople a na razie spróbuje chociaż załagodzić rumiankiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Olof napisał:

Z dnia na dzień zrobiło się coraz gorzej.. Wczoraj po pracy zauważyłem, że ma problem już okiem duży. Dzisiaj zauważyłem, że w ogóle oka nie otwiera. Jak już otworzy to ciężko mu to idzie. Nie mam pojęcia do czegot o może być.. najgorsze, że na drugim oku robi mu się też podobna plamka co na pierwszym. Będę musiał się wybrać po krople a na razie spróbuje chociaż załagodzić rumiankiem

Nigdy rumiankiem, rumianek wysusza jest zły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również słyszałem, że rumianek ma wysuszające właściwości, jednakże co mam zrobic? Może ciepła woda? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wet nawet taki psio-koci powinien miec krople z antybiotykiem. Co do gruczoła... do puki nie ma zaczerwienienia w okół nie trzeba panikować. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi