Skocz do zawartości
RoboGeo1

Chomik RoboGeo

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie mam problem bo mój chomik przez ostatnie kilka tygodni bardzo schudł z 47g do około 36-37g jestem bardzo zaniepojona jak mogę mu pomóc?

Edytowane przez RoboGeo1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moze pojdz do weta, po prostu ;)

moj wazy 32g, czyli jeszcze urosnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takiej sytuacji warto pójść do dobrego weta.

Z moich dotychczasowych doświadczeń wynikają takie opcje:
- przerost zębów
- nieustalone powody, ale podawanie antybiotyku+sterydu pomogło
- ww. nie pomogło, diagnostyka w narkozie wziewnej wykazała jakieś kardiologiczne nieprawidłowości, dołączyłam lek z puli kardio, zobaczymy jakie da efekty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie wróciłam, jakby to powiedzieć ;( Chomiczek ma podejrzenie nowotoru żołądka i weterynarz powiedział że można mu teraz dawać dobre jedzenie dla kotów + gerberki i dobrą karme typu Versale lage i Mixerima jestem załemana tą wiadomością, mam nadzieje że to tylko złe podejrzenie bo jutro idziemy na „prześwietlenie” i pobranie już zapomniałam czego ze stresu ;( trzymajmy kciuki że to tylko nieprawidłowe podejrzenia ;(

Edytowane przez RoboGeo1
Błąd ortograficzny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, Szybcior napisał:

Na biopsję?
Trzymam kciuki!!!

Dziękuje i chyba tak, wyniki będą pojutrze i mam nadzieje że wyniki wyjdą dobrze ;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

RoboGeo1 współczuję diagnozy. Czy mogę mieć prośbę, żebyś założył oddzielny temat dla Twojego chomiczka ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje bardzo, weterynarze powiedzieli że muszą coś jeszcze przebadać w próbkach, więc wyniki będe jutro trzymajmy kuciki.

Z stanem chomika troche się pogorszyło zaczął bardzo ciężko oddychać ;(

Jak wróce do domu to wstawie zdjęcia jego łysej plamy na plecach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, Szybcior napisał:

To jest roborek, naprawdę ważył 47 g? 
Jeśli ciężko oddycha, to jest to bardzo niepokojące. 

Tak ważył 47g jego siostra która jest u mojej koleżanki waży 45g. Wygląda bardzo dobrze jak znajde zdjęcia to wyśle i sobie porównaj.

Właśnie teraz go zważyłam i waży 34g, jest coś co mogę mu podać do jedzenia żeby było mu lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem w szoku, bo na roborka to bardzo dużo. 
Jeśli chcesz go porozpieszczać, piniowe, sinlac itp., gerberki, ale nie wiem, czy jest to wskazane w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Szybcior napisał:

Jestem w szoku, bo na roborka to bardzo dużo. 
Jeśli chcesz go porozpieszczać, piniowe, sinlac itp., gerberki, ale nie wiem, czy jest to wskazane w tym przypadku.

On wcale nie był gruby bo jak na roborka to jest całkiem spory 11cm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na prześwietleniu widać malutki obiekcik w okolicach żołądka to właśnie był ten „nowotwór” tak naprawde to malutki kamyczek którego połknął maluch ;) nie wiem skąd i nie wiem jak. Problemy z oddychaniem ma właśnie przez niego. W środe jesteśmy umówini na operacje pozbycia się nieprzyjemnego gościa. A co do tej  łysej plamki na pleckach to przez drewienko, bo zauważyłam że jak przechodzi przez kłodę to zostawia mnóstwo śerści za sobą a na tym miejscu gdzie jej nie miał to ma takie malutkie włoski jak by mu miało odrastać, odrazu się tego pozbyłam. Teraz tylko trzymać kciuki żeby operacja się powiodła ;)

Edytowane przez RoboGeo1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Szybcior napisał:

Trzymam nadal! 

Od kiedy dowiedziałam się o diagnozie chomik stał się o wiele wiele żywszy co mnie zaskoczyło bo przedtem to tylko spał i spał nawet już nie stawia oporu jak biore go na ręce tylko sam wchodzi. ;) Mam nadzieje że po operacji też tak będzie :3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam za dlugą niektywność ;( musiałam się pozbierać do kupy. 

Nie cierpiał odszedł bez boleśnie, podczas operacji doszło do poważnych kompikacji, nie udało go się uratować. Było tyle nadzieji trzymaliście kciuki, wszystko układało się świetnie.

Mam poczucie winy, bo przecież gdybym zoabczyła coś wcześniej...

Tak odszedł na drugą strone tęczowego mostu 31.02.17

;(gr4u2gtezivx.jpeg

Mam nadzieję że tam będzie ci lepiej ;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi