Skocz do zawartości
bluevir

Choroba skóry na grzbiecie - proszę o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Od jakiegoś czasu na grzbiecie mojego chomika pojawił się ubytek sierści i coś w rodzaju strupa, blizny, liszaju. Niestety systematycznie powiększa się to. Wizyta u weterynarza na niewiele się zdała, bo jego zdaniem może to byc zmiana alergiczna. Powiedział to jednak z niepewnością. Zapisał oksykord ale nie pomaga. Chomik dżungarski, ma około roku, jest sam w klatce, dotąd nie chorował, karmiony jest suchą mieszanką. Jego zachowanie jest standardowe. Bardzo Was proszę o pomoc. A oto zdjęcia:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/a398dddddb17b824

https://www.fotosik.pl/zdjecie/f58b22cb704fc3a1

Edytowane przez bluevir

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wet pobierał zeskrobinę, wysyłał posiew do badania? Świecił chociaż chomika? Jest sporo chorób objawiających się zarówno łysieniem jak i strupami. Najczęściej spotykanymi jednak są grzybice, świerzbowiec lub nużeniec na skórze, oraz alergia, chociaż tu strup jakoś nie bardzo mi pasuje do całości. Poszukaj w mieście weterynarza od gryzoni, ewentualnie poproś swojego weterynarza o wykonanie tych badań bo o ile badanie pod kątem robali powinien sam zrobić na miejscu, tak posiew i tak wysyła się do laboratorium i hoduje minimum 21 dni do miesiąca. Napisz do mnie (najlepiej PW) jak poszło i co się dowiedziałaś.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje za odpowiedź.

Weterynarz tylko popatrzył, nic więcej nie robił. U mnie w mieście nie ma weterynarza od gryzoni, jest tylko ogólny. Dodałam zdjęcia, można zobaczyć jak to wygląda. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinien sobie poradzić z pobraniem zeskrobiny. Gdzie mieszkasz, może da się obczaić jakiegoś weterynarza w miarę kumatego w temacie. Leczenie grzybka czy robali skórnych nie należy do miłych i krótkich, ale nie jest bardzo trudne, natomiast istotne jest zidentyfikowanie wroga, ponieważ jeśli to nie alergia lub poważniejsze niezakaźne choroby, mozesz się zarazić jakimś choróbskiem. Nie można tego zbagatelizować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim podaj nazwę miasta w którym mieszkasz, może nie wiesz, że masz takowego weta. To co ma twój chomik, może mieć wiele źródeł, o tym już pisała Motusa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi