Skocz do zawartości

Tajemnicze strupy

Rekomendowane odpowiedzi

Moja chomiczka Zeźka (ma około roku) ostatnio dość często się drapie w dwóch miejscach; między uszami oraz pod uchem. W tamtych miejscach z czasem pojawiły się dwa strupy, wypukłe jasnożółte z ciemnymi plamkami. Miejsce w tamtych okolicach jest podrażnione. Zwracam się do was bo nie wiem czy to jakieś pasożyty, czy choroba. Jestem trochę przewrażliwiona gdyż mój poprzedni chomik też się ostro drapał, miał sporo strupów i liniał. Starałam się zrobić zdjęcia tych strupów Zeźki, ale wiecie jak to jest z chomikami.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie możesz podejrzewać, musisz to sprawdzić. Za zdrowie mojego zwierzaka pojechałabym nawet szukać weta 100km od miejsca zamieszkania. A jeśli ci nie zależy to oddaj zwierzaka w dobre ręce bo one na takie zachowanie ze strony właściciela nie zasługują. Było dużo przypadków na formu gdzie to był tylko niewinny strupek a do weta nie było potrzeby iść a po kilku dniach może tygodniach pupilek odszedł za tęczowy most. Więc powinnaś być bardziej zaangażowana w zdrowie pupila a nie podejrzewasz że nie ma weterynarza gdybyś poszła zobaczyła popytała to na pewno by się znalazł. :(

Edytowane przez RoboGeo1
Odnośnik do odpowiedzi