Skocz do zawartości
JAGÓDKA

Prośba o wsparcie wiedzą i praktyką

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kiepsko radzę sobie z forami. Jeśli zrobię coś nie tak z góry przepraszam administratora.

Szukam doświadczonej osoby z Łodzi w opiekowaniu się chomikiem prawdopodobnie dżungarskim. 

Chomik ma kłopoty zdrowotne. Byłem z nim kilka razy u weterynarza, ale nie wiele to pomogło. Jeśli ktoś chciałby pomóc poproszę o kontakt. Szukam kogoś z Łodzi bo poproszę tą osobę o zobaczenie Jagódki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie Łódź, ale takie znalazłam o Łodzi i wetach:

lek. wet Aleksandra Bobińska
Przychodnia Weterynaryjna "Zwierzętarnia"
Włókniarzy 234
90-556 Łódź
660 950 575 Przed wizytą warto przedzwonić i dopytać o Panią doktor, bo nie ma ściśle ustalonych godzin pracy, natomiast nie zdarzyło mi się żeby na nią nie trafić idąc w godzinach wczesnopopołudniowych. Każdy lekarz w tej przychodni zna się na gryzoniach, ale Ola jest najlepsza

Ewentualnie
Dr Łukasz Turniak

Przychodnia "Psia kość"
Ul. Rojna 17

91-143 Łódź
42 650 94 19
Pn-pt 10-20
Sob 10-14
www.psia-kosc.pl

Mam nadzieję, że i ktoś z Łodzi się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dziękuję za wpis:)

Jagódka jest pod opieką gabinetu na Siemiradzkiego 27 w Łodzi. Zajmuje się nią Pani Kasia. Mam bardzo dobre zdanie co do profesjonalizmu lekarki. Operowała wcześniej naszą szczurzyczkę MO ( miała guzka za lewą przednią nóżką) i jak do tej pory wszystko jest ok. Nie mam doświadczenia w opiekowaniu się chomikami zwłaszcza tych "gabarytów". Jako dziecko miałem chomiki syryjskie ale to były zupełnie inne klimaty. To było bardzo,  bardzo dawno temu. Jestem w wieku 18 +++++:). Jagódkę przygarnęliśmy na początku czerwca na leczenie. To chomiczek ze szkoły, jest po wypadku. Miała być tylko na podleczenie ale jej stan zdrowia jest zły i została u nas. Leczona była sterydami i antybiotykami ( maści i krople), ale ciągle są nawroty choroby. Do końca swojego życia musi mieć podawane krople nawilżające ( sztuczne łzy). Na domiar złego ciągle się drapie i ma zaczerwienioną skórę. Jak patrzę na fotki z czerwca kiedy do nas trafiła to widzę, że już wtedy miała podobne problemy. Zmieniałem kilka razy karmę, wióry na papier toaletowy, potem na ligninę. Nie używam  chemii do czyszczenia klatki. Kuwetę wyparzam wrzątkiem. Pousuwałem z klatki tunele z rolek po papierze toaletowym i jednorazowych ręcznikach jakie jej porobiłem. Na razie bez efektu. Lekarz mówi, że to jest na tle alergicznym. Być może są inne objawy, których nie widzę z braku doświadczenia dlatego zależało mi, aby ktoś doświadczony zobaczył Jagódkę. Czasem praktyka wygrywa z wiedzą. Nie zawsze najlepszym rozwiązaniem jest farmakologia ( wiem to z doświadczenia bo wychowujemy ciężko chorego, autystycznego syna i z lekarzami dla ludzi mamy aż za częsty kontakt). No cóż, może ktoś się jeszcze odezwie.

Pozdrawiam

Ps. Szczecin to przepiękne miasto:). Gościłem w nim półtora roku jak byłem w wojsku, ale to też bardzo odległe czasy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie-stety nie mogę pisać o wetach w Łodzi z własnej perspektywy, ale znana mi zachomiczona mieszkanka Łodzi wyraziła opinię, że Aleksandra Bobińska Przychodnia Weterynaryjna "Zwierzętarnia" to jedyna osoba, która ogarnia chomiki. Może warto spróbować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam po raz kolejny,

ponawiam swoją prośbę o wsparcie. Jak na razie jedyną osobą, która próbuje pomóc Jagódce jest Admin. Czy naprawdę nikt się nie znajdzie? Rozszerzam zakres: może być z okoli Łodzi. Jestem zmotoryzowany. Może źle wkleiłem swój wpis, może trzeba było go umieścić w zakładce "chomik i opiekun w potrzebie"?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt na forum nie zdiagnozuje chomika, może to zrobić jedynie doświadczony lekarz, na którego namiary podane są wyżej. Proste.
Odwlekając wizytę tracisz czas na reakcję, który w przypadku chomików jest bardzo krótki.

Edytowane przez Akalene

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prosiłem o wsparcie nie o krytykę. Proste.

Napisałem wcześniej czego oczekuję, wystarczy przeczytać zanim się napisze. Jeśli chcę poświęcić czas na pojechanie z chomikiem po za Łódź to chyba znacznie bliżej mam do każdego weterynarza z Łodzi. Jeśli tak ma wyglądać pomoc ludzi z tego forum to dziękuję bardzo. 

Do Administratora. Poproszę o zamknięcie mojego konta tutaj. Szkoda mojego czasu na wpisy.

Na marginesie. Ciekawe ile osób z Państwa przyjęłoby pod swój dach ciężko chorego chomika, nie takiego wymarzonego, radosnego, oczekiwanego pupilka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ostatnim miesiącu? 4 takie przyjęłam, zdrowych nie liczę. Ze wszystkimi jeździłam natychmiast do weterynarza, konsultowałam diagnozy i wszystkie są zdrowe, mimo minimalnych szans na przeżycie.  Czasem serio warto skonsultować diagnozę, jeśli leczenie nie przynosi skutków. Nie mówię tego ze złośliwości, a z doświadczenia.
(ropomacicze, horrendalna otyłość, martwice, absurdalne przerosty zębów... wybieraj, co wolisz, wszystkie równie "radosne")

Edytowane przez Akalene

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiej pomocy oczekujesz? Chomika należy skonsultować z innym weterynarzem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogę zrobić sobie wycieczkę, 300 km, zobaczyć Twojego chomika. Ale jedyne co i tak Ci powiem to: "idź do weterynarza, nikt inny Ci nie pomoże". Jak Ty jesteś chory i jeden lekarz nie jest w stanie Ci pomóc to idziesz do sąsiada po radę? Zwierze potrzebuje leczenia, tak samo jak ludzie. Dziwi mnie takie podejście u człowieka

w wieku 18 +++++

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi