Skocz do zawartości

Problem z oczkiem chomika :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie chcę wam oznajmić, że odwiedziłem Każdego weterynarza w moim mieście, oraz w okolicach, i żaden z nich nie zajmuje się gryzoniami, ale przejdźmy do rzeczy, miesiąc temu w zoologicznym kupiłem małą przestraszoną kuleczkę, jest to Zuzia, chomik syryjski, od początku coś było z nią nie tak, Zuzia dawała się brać na ręce od razu, lecz było to nie możliwe ze względu na to że śmierdziała cały czas specyficznym zapachem, zauważyłem że "zaczyna śmierdzieć" tylko gdy się boi, oczywiście dzieje się tak do dzisiaj, lecz mam z nią jeszcze inny, o wiele gorszy problem, problem z jej oczkiem :( Jej oko w ciągu jednego dnia napuchło oraz zrobił się na nim taki biały nalot :( z drugim oczkiem jest w porządku, wydaje mi się że jeszcze na to chore oko widzi, ze względu na to że gdy przyłoży jej się palec jakieś 5 centymetrów od oka, to ona mruga, jak temu zaradzić? obskoczyłem każdego weterynarza, i żaden nie wie co się stało, żaden nie zajmuje się gryzoniami, jeszcze jest druga kwestia, Zuzia w ogóle nie rośnie, przytyła trochę od momentu gdy ją zakupiłem, pewnie dlatego że na początku byla tak chuda, że w ogóle jej nie było czuć w rękach, czy to jakaś choroba :(? z góry dziękuje za każdą odpowiedź :(

Edytowane przez Allo
Zmieniłam tytuł na konkertniejszy, żeby łatwiej było pomóc.
Odnośnik do odpowiedzi

Samiczki syryjskie wydzielają intensywny zapach w czasie rui i ze stresu. Jeśli to nie "gnilny" zapach, tylko intensywny, jakby piżmowy, to wszystko ok. Jeśli wydzielina z dróg rodnych jest ropna, to jest to powód do niepokoju.

Oko to jest problem, którego nie można lekceważyć. Skąd jesteś?

Ile ważyła miesiąc temu, ile waży teraz?

Na przyszłość odradzam zakupy w zoologu.

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Szybcior napisał:

Samiczki syryjskie wydzielają intensywny zapach w czasie rui i ze stresu. Jeśli to nie "gnilny" zapach, tylko intensywny, jakby piżmowy, to wszystko ok. Jeśli wydzielina z dróg rodnych jest ropna, to jest to powód do niepokoju.

Oko to jest problem, którego nie można lekceważyć. Skąd jesteś?

Ile ważyła miesiąc temu, ile waży teraz?

Na przyszłość odradzam zakupy w zoologu.

Chomik waży z 7 gram więcej....Wizualnie oprócz tego że przytył, nie ma specjalnej róznicy A mieszkam w Bieszczadach, do dużego miasta w którym moze być odpowiedni weterynarz, ale nie musi, mam jakieś 90-100km :( oko teraz jest białe, opuchlizna zeszła, ale w oku jest jakaś wydzielina., co powoduje że oko urosło :C

Edytowane przez Philips
Odnośnik do odpowiedzi

To oko wymaga interwencji - nawet psiokoci wet powinien pomóc.

Takie znalazłam w grupie chomiczej na fejsie:

[Żurawica]
lek. wet. spec. chorób zwierząt nieudomowionych Piotr Pawlikowski
Gabinet weterynaryjny "RzeKotka"

ul. o.św. Jana Pawła II 104
tel. 796-007-290
http://rzekotka.com.pl
Godziny przyjęć
od poniedziałku do piątku:
9.00 - 19.00
w sobotę: 9.00 - 12.00
W nagłych przypadkach dzwonić.

[Przemyśl]
lek. wet. spec. chorób zwierząt nieudomowionych Piotr Pawlikowski
Lecznica dla zwierząt "Ada"

ul.Jana Zamoyskiego 15
+48 16 678 71 68
+48 16 678 71 68
http://lecznica-ada.pl
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: godz. 9.00-19.00
sobota: godz. 9.00-16.00
Poza godzinami dyżury, także w niedzielę. Należy dzwonić. Można także zapisać się online na wizytę.

Odnośnik do odpowiedzi