Skocz do zawartości
jokada

Miejsce do spania chomika

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru dni mieszka z nami chomcia syryjska

Jako miejsce do spania wybrała sobie kącik pod kołowrotkiem (gdzie targa ziółka i sianko) i gdzie się załatwia.

czy są jakieś delikatne metody przeforsowania żeby jednak spała tam gdzie ma więcej ściółki?
Czy możecie polecić nam jakis fajny (chyba lubi ciasne :P ) domek który by królewnie odpowiadał i skłonił do przeprowadzki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Daj jej żyć po swojemu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pan Grejpfrut, brat mamy twojej I-renki, śpi w 3 miejscach. W dzień spi w swoim domku, wielkim, świnkowym, w nocy odpada zwykle w tzw. "żurowni", czyli pod drewnianym mostem, lub pod kołowrotkiem. Nie wyganiam go znikąd, śpi tam, gdzie chce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle że robi się tam szczalnio-kupalniani trudno to sprzątnąć nie robiąc demolki ^ ^

a po drugie wpycha wszystko pod kolowrotek ktory slabo się kręci...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pokaż jak mieszka, może coś wymyślę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://forum.e-chomik.pl/topic/15647-i-renka/?do=findComment&comment=469283

tu jest fotka :)

jescze wymyslilam że koło kolowrotka jek wstawie malą drewniana skrzyneczkę (waskie jedno wejście) może tam by sie zechciala przenieśc

A najwyzej piasek bedzie miala tylko w słoiku. Bo tam gdzie jest mostek i malo sciólki ma być jeszcze pojemnik plaski z piaskiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już rozumiem. Myślałam o pięterku pod kółkiem albo podniesieniu kółka, ale pole manewru jest ograniczone.

Sam słoik wystarczy. :)
Ja bym dała kołowrotek na środek krótkiej ściany albo obróciła piasek, dała bliżej pięterka i przesunęła kółko w prawo. A pięterko bym obniżyła albo dodała ściółki i dała pod nim chusteczek. Bo teraz nie ma pod nim azylu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak obroce kolowrotek to już nie bedę w ogole chomika widywała :P tak to widuje chociaż jak po 22giej biega ;)

faktycznie obniżę podest i bardziej osłonię.

Kółka nie dam rady podnieść na podest - bo malo jest luzu do klapy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wkitranie małego drewnianego pudełka tuż obok kołowrotka - zadziałało :)
śpi tam :)
widziałam jak znosi tam ściółkę i zapasy

Z czasem tylko wymienię to na coś większego i zabezpieczonego wodnym lakierem, bo pewnie toaletę tez tam sobie zrobiła ;) w tej swojej kawalerce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W większym domku jest większe prawdopodobieństwo, że posłanie, toaleta i spiżarnia nie będą na siebie zachodzily.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pan Grejpfrut, brat mamy twojej I-renki, śpi w 3 miejscach. W dzień spi w swoim domku, wielkim, świnkowym, w nocy odpada zwykle w tzw. "żurowni", czyli pod drewnianym mostem, lub pod kołowrotkiem. Nie wyganiam go znikąd, śpi tam, gdzie chce.

I-renka (LM Black Caviar) nie jest córką Podrik's Gruszki tylko Little Monsters Angie Bee :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W większym domku jest większe prawdopodobieństwo, że posłanie, toaleta i spiżarnia nie będą na siebie zachodzily.

w planach 34 x 15, wys 14cm

to juz chyba łapie się na odpowiednio duży :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiscie teraz w malym wszystko "na kupie"

kupy w jednym rogu, siki w drugim i po calosci przykryte siankiem wymieszanym z jedzeniem.

To mnie utwierdzilo że nowy domek nie moze mieć dna - bo będzie basen szczochów ^ ^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo to "wszystko na kupie" to"kiszonka" w chomiczym wydaniu :D

sarsaparilla, teraz miot I w Podrikowie, więc można było się zasugerować jakoś :D Mnie też się niekiedy zdarzy nie ogarnąć "kto z jakiego miotu i od kogo" (mowa głównie jak się obserwuje x hodowli jednocześnie i "zlewają" się informacje) ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Domki już w trakcie budowy ;)

taki ze mnie architekt że wejscie w dachu zrobilam zamiast w boku.

No ale poskładam inaczej to może I-renka nie wzgardzi.

Za to podest na miski ze stojakiem na poidło wyszedł profesjonalnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sarsaparilla, teraz miot I w Podrikowie, więc można było się zasugerować jakoś :D

Taak, pewnie stąd mi się to wzięło :D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi