Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panna Puszysta już u mnie. Parę miesięcy temu poznałam poprzednią opiekunkę, dostałam filmik pokazujący chomiczka, i od tego czasu starałam się o poprawę warunków lub wydanie do adopcji. Teraz kwarantanna, vet, leki i po wyleczeniu, jeśli się da, będziemy się ogłaszać do adopcji. Nie obiecuję codziennych ani bardzo częstych raportów, ale fotki mam nadzieję, będę wstawiać. Mam nadzieję, że z czasem panna wydobrzeje i wyładnieje. Ma około 1,5 roku.

Poprosiłam o trochę jedzenia na czas przestawienia na moją karmę

DSCN4829_zpsnahhxvk0.jpg

Duża łysa plama na tyle

DSCN4835_zps3qkvn9ge.jpg

DSCN4836_zpsmwpmoffh.jpg

Pierwszy raz biega w kołowrotku. Poprzedni miał jakieś 10 cm wielkości.

DSCN4837_zpsgtz7nzln.jpg

Ogólnie chomiczek wesoły, energiczny, cieszący się ze wszystkiego, zwłaszcza klatki, która choć niewielka, wydaje jej się ogromna.

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem szczerze, że nie wiem, juz mi się pomysły kończyły i byłam zrezygnowana. Może po prostu przemyśleli sprawę a może właśnie ten placek łysy zdopingował do wydania zwierzaka. Na DT czeka jeszcze królik. Tu juz nie dam rady pomóc, pisałam do SPK

A chomiczek wielkości 4-5 tygodniowego Zbója, czyli przeciętny chomiczek zoologiczny.

Edytowane przez Motusa
Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze, że dziewczyna jest chętna do współpracy. Mała z kolei jak zobaczyła kołowrotek, tak w nim cały czas biega z przerwami na stójkę na środku klatki i nasłuchiwanie nowych dźwięków. Bardzo fajna jest i mam nadzieję, że nie jest to hormonalne i nie umrze za chwilę, bo takie informacje dostałam w pakiecie z chomikiem. Podobno mamy tak genialnych lekarzy, choć jak zawsze przy zwierzakach z odzysku, wiadomości dzielimy na pół a nawet na 4. Dziś już tylko spokój i obserwacja.

Odnośnik do odpowiedzi

Ehm... Mała chyba jest swego rodzaju rekordzistką, choć może mieliście podobne sytuacje: Waga 78g. Supermodelka z niej. Pozazdrościła Nińdży i też się nuża, a jaak, co wcale nie znaczy, że łysienie nie może być też na podstawie hormonów bo to jednak chomik w podeszłym wieku. Ropomacicza cytuję "jeszcze nie ma", i oby tak zostało. Czuję, że kolejna emerytura w Zbójnickich.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Panna Puszysta zaczyna powoli zarastać. Jeszcze trochę a będziemy mieli całkiem ładną panią w średnim wieku. Zabawki dziś przyjechały. Ale by się chętnie pourządzało klatkę.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 months later...

Zrobiła się z niej kluseczka. Nadal ciekawska i na spacerach ruchliwa, jednak wstaje coraz później. Szkoda mi jej trochę, bo potencjalne domy stałe uciekają wiedząc że kobitka w podeszłym wieku. No cóż, sytuacja podobna jak w schroniskach, szczeniaki zawsze szybciej znajdują domy.

Odnośnik do odpowiedzi