Skocz do zawartości
Radosław Kukuczka

Osowiały chomik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od 2 tygodni jesteśmy posiadaczami chomika dżungarskiego , okazało się że krzywą mu rosną zęby (z tym już sobie poradziliśmy po przez wizytę u weterynarza, który je podciął i już wiemy że musimy odwiedzać go regularnie). Teraz natomiast rano jest strasznie osowiały : oczy zamknięte , rusza się wolno , chwieje się. Po jakimś czasie wraca do formy i się praktycznie nie zatrzymuje aż do wieczora. Ktoś wie czym to może być spowodowane ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem że to dziwne , ale mój w nocy śpi. Jak tylko usłyszy że ktoś się krząta robi wszytko żeby go zabrać. I nie ma zamiaru spać. Ale wczoraj i przedwczoraj rano chodził po klatce z zamkniętymi oczami i się bujał cały czas.

Edytowane przez Radosław Kukuczka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie podobnie. Z tym, że chomika mam od czwartku (dziś wtorek) i ... zdechł ... pierwsze dwie noce biegał jak szalony, następną spał, ale już później biegał. Wczoraj wstał o 16, troszkę biegał, przysypiał, później znów się zrywał i przysypiał. Przed chwilą wyszedł z domku chwiejącym krokiem. Po chwili położył się przy domku i się nie rusza ...

Wcześniej miałem chomiki 2-3 lata, ale 5,5-dnia to przesada ... chyba coś z genetyką, albo nie wiem ...

Żona wyczytała na forum, że musiał już być chory, bo spał jej na rękach nawet, a ktoś opisywał identyczną sytuację ...

Edytowane przez StasiozauR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak Szobcior. Kupiłem malotę i cały zestaw (klatka, jedzenie) ... tylko kwestia czy teraz robić jakąś "akcję", bo może cały miot jest chory. A "Rysiu" od początku był, aż przesadnie spokojny. Myślałem, że oswoiłem chomika w ciągu doby, a on po prostu był chory ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie kupuj w zoologu i zniechęcaj do tego znajomych.

Chomiki z zoologa to choroby wrodzone, nabyte, ciąże, chów wsobny i totalny brak troski o ich dobro.

Możesz zrobić sekcję, na tej podstawie ścigać sklep, powiadomić TOZ. Cudów nie będzie.

Zakupy z zoologa to na 99% za mała klatka, za małe kółko, kiepska ściółka i słabe jedzenie. I parę braków. Sprawdź:

http://forum.e-chomik.pl/topic/15162-faq-dt-chomicze-%C5%BCycie-niejedno-ma-oblicze-szczecin/?p=466522

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi