Skocz do zawartości

"Ona"

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, przedstawiam Wam chomika pod moją opieką  :wub:

Pseudonim roboczy to "Ona". Do tej pory nie wpadłem na imię, które pasowałoby jak ulał. 

Najlepsze do tej pory to chyba Bajka.

Ona jest roborkiem, waży obecnie 17 g. W postaci kulki ma średnicę ok. 38 mm  :ph34r:

Jest bardzo energiczna, dużo biega + nie lubi światła, zatem trudno mi zrobić jakiekolwiek wyraziste zdjęcia  :P Choć nie bardzo garnie się do mnie to nie jest bojaźliwa - łatwo odnajduje się w nowych warunkach, nie straszny jej ruch i hałasy dookoła.

Wcina karmę aż miło, lubi też m.in. ziółka. Mając w łapkach orzecha zapomina o wszelkich utrapieniach jej życia  :D

Nie ma tendencji do kopania w ściółce, praktycznie w ogóle tego nie robi - co mnie lekko zastanawia.

Również nie widziałem, aby się kąpała w piasku. Raczej po nim biega, a myje się manualnie  ^_^

Początek grudnia 2016

PLO7GDx.jpg

MtFk3VH.jpg

Początek stycznia 2017

DCnedTp.jpg

XvAdpZi.jpg

sCufsWY.jpg

Edytowane przez guernone
Odnośnik do odpowiedzi

Roborków stanie się za dość :P

Roborki często nie lubią światła. Często wystarczy zapalić światło i roborek się chowa, nie dając się w ogóle obserwować. W takim przypadku można kupić sobie czerwone źródło światła. Ja sobie kupiłem czerwoną świetlówkę. Podobno, chomiki nie widzą czerwonego światła.

Jeszcze specjalnie sobie zamówiłem lampę sufitową z trzema gwintami. Miałem wcześniej z jednym gwintem. Wkręciłem dwie białe świetlówki i jedną czerwoną.

Edytowane przez cubson
Odnośnik do odpowiedzi

Roborki często nie lubią światła. Często wystarczy zapalić światło i roborek się chowa, nie dając się w ogóle obserwować. W takim przypadku można kupić sobie czerwone źródło światła. Ja sobie kupiłem świetlówkę Lexman Red. Podobno, chomiki nie widzą czerwonego światła.

Też czytałem o czerwonym świetle. Już oglądałem allegro ;)

Ona na szczęście nie boi się lampki nocnej, która jest ok. 2m od terrarium. Teoretycznie barwa światła taka sama jak tego z sufitu, ale jak widać jej pasuje. Mogę zatem w spokoju ją obserwować.

Foty chaty Onej.

Uwagi mile widziane

JsQZvXr.jpg

0ayXryp.jpg

MWNT11V.jpg

CdBgWoW.jpg

JDlrJ2R.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jest ryzyko, że Ona przeciskając się wokół kuwety gdzieś się zaklinuje?

Ja bym powkopywała w ściółkę (może już to masz, ale nie widać) rolki od ręczników.

I zrobiła podściółkowe pięterko przy przedniej szybie, czasem daje dużo radości z obserwacji.

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jest ryzyko, że Ona przeciskając się wokół kuwety gdzieś się zaklinuje?

Nie, jest na tyle mała, że nawet w miejscu może się tam obrócić.

W sumie nie przewidziałem tego, ale Ona bardzo lubi tam przebywać, tj. myć się, zaczęła nawet tam spać (wtedy można zaobserwować rudy zadek patrząc przez dno  :)

Widocznie bezpieczne miejsce dla niej w samym rogu. 

Tylko trochę dziwne, że tak na zrębkach jej wygodnie...

Myślałem, żeby tam zasypać ściółką całą tę szczelinę, ale to chyba niebezpieczne - wtedy dopiero jest możliwość zaklinowania się.

PS Domek wstawiłem dopiero wczoraj, więc nie wiem czy będzie z niego korzystać.

Ja bym powkopywała w ściółkę (może już to masz, ale nie widać) rolki od ręczników.

I zrobiła podściółkowe pięterko przy przedniej szybie, czasem daje dużo radości z obserwacji.

Nie mam rolek w detolfie, ale kilka uzbierałem. Nie bardzo wiem jednak jak je umieścić.

Skoro Ona nie bardzo lubi kopać to w jaki sposób rozwiązać rozmieszczenie choćby takich wkopanych rolek?

Dodam, że niechętnie korzysta z gniazdka oraz pieńka ;/

13177172_489204361268330_360665870984530

Edytowane przez guernone
Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jak najwięcej robo fotek :wub:

Tia, chętnie, tylko Ona ma niezłe przyspieszenie i zazwyczaj udaje mi się tylko zrobić miejsce. w którym była przed chwilą  :lol: Jak naiwniak czaję się z aparatem  :wub:

Przykłady poniżej  :ph34r:

Cudowna jest, taka szybciutka :)

Oj tak, jest niezły przecinak, postaram się skleić kolejny krótki filmik z pokazem możliwości tej wyścigówki  :D

Na powyższym filmiku jest wyjątkowo spokojna i bez trybu adhd  :P

Z jakim stoickim spokojem ciumała tego orzeszka. Cudowne ujęcia noska i typowej roborkowej ciekawości. Świetny filmik.

Dziękuję  :)

qRgg0BW.jpg

MsrxrDv.jpg

HN43Kmw.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Piękna jest, taka grubiutka na tym filmiku :D 

A dom ma wypas! Też bym właśnie wkleiła niski kawałek szkła w poprzek i tam zrobiła cześć piaskową zamiast tej kuwety, byłoby na serio znacznie ładniej. 

Odnośnik do odpowiedzi

Niczym.

Listwy na połączeniu szyb są przesunięte maksymalnie w kierunku płyty drewnianej. Po wrzuceniu piasku najdrobniejszego pyłu trochę się przesypało, a większa frakcja lekko zatkała szczelinę.

Oneczka tam nie kopie, więc nic nie cieknie i chyba tak zostawię :)

Plaża i zabawki to dodatki. Najważniejsza jest Prosta Dużych Prędkości.

Odnośnik do odpowiedzi