Skocz do zawartości
Aleksandra Maria K

Ptyś ch.roborowskiego uroczy! szuka domku! Katowice/Wro/Krk

Rekomendowane odpowiedzi

Oddam w dobre ręce chomiczka roborowskiego. Jest bardzo szybki i ciekawski! W trakcie oswajania, bierze przysmaki z ręki <3 nie gryzie :) 
Jestem w stanie dowieźć zwierzątko do Krk, Wrocławia. 
U mnie jest na dt.
Prosby chomika:
- proszę o klatkę co najmniej 60x40 (z odstępami miedzy szczebelkami max 1 cm - inaczej ucieknie, parterowa lub z pełnymi pięterkami)
- proszę, nie łącz mnie w pary - jestem samotnikiem! chomiki często zagryzają swoich towarzyszy,
-nie wkladaj mnie do plastikowej kuli,
- moj kołowrotek musi miec odpowiednia srednice (15 cm) 
- nie rozmnażaj mnie! 
- dbaj o moją dietę - karm dobrą karmą (np. versele lege), dawaj owoce i warzywa oraz zapewnij białko - poznaj co lubię jeść,
- dbaj o moje zdrowie: zabierz mnie do weterynarza, który zna się na egzotycznych (!) zwierzętach,
- nie męcz mnie: nie wystawiaj na slońce, na wiatr, na zimno, nie dawaj do zabawy dzieciom (nie jestem zabawką!)
- szanuj mój tryb zycia - biegam i bawię się wieczorami, w dzień spię. Nie budź mnie z błahego powodu, a jeśli już musisz to zrobić, źrób to delikatnie.
- nie pozwól mi cierpieć: jeśli nie będzie dało sie mnie leczyć i będę poważnie chory, uśpij mnie... 
- nie dawaj mi klatki wysokiej - jestem stworzonkiem, które lubi biegać na ziemi, wspinanie sie nie jest dla mnie dobre,
- nie stresuj mnie innymi zwierzętami (koty,psy),
- nie wypuszczaj mnie w mieszkaniu (moge wejsc pod meble i już się nie wydostać) ani na dworze (mogę uciec..) - zabezpiecz dobrze klatkę.

Polecam zapoznać się ze stroną: http://e-chomik.pl/
ku przestrodze: https://www.youtube.com/watch?v=_SoahbnYwRk

Oddaje tylko osobie pełnoletniej. Zastrzegam sobie prawo odmowy oddania chomika bez wyjaśniania powodu. Jeśli chomiczek już nie będzie mógl być z jakichkolwiek powodów u osoby, która go adoptowala, musi wrócić do mnie. Adoptujący zobowiązuje się poinformować o śmierci lub chorobie zwierzęcia.
Edit :) Ptyś (tak go nazwałam tymczasowo) był chomikiem uratowanym ze sklepu zoologicznego. Jakiś czas siedział na zapleczu w bardzo ciasnym transporterku. Obecnie odpoczywa u mnie i dochodzi do siebie. Powoli się oswaja :))

14203159_981151195329279_373804815674330

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kołowrotek 15 cm to za mało;) I jego futerko wymaga kąpieli piaskowej. Uroczy Ptyś:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak tak, już ma wanienkę z piaskiem i kapie sie dziennie ;)

obecnie ma kolko 16 cm i jest calkiem prosty w kolku ;) to bardzo maly chomiczek ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

halo halo, nikt nie chce małego Ptysia? :( fajny z niego towarzysz ;> raczej do obserwacji niż do zabawy ;) 

obecnie mieszka w 50/30 (Alex) wiec troche za mała na niego :( ale to i tak lepsze niz kilka miechów w transporterku :(( 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiczek pojechał do domku - pół Polski przejechał, a w zasadzie całą :D takie szczęście że trafil nam się bezpośredni transport Kato-Olsztyn ;) ma piekna klatke 60 cm i odpowiedzialnych (mam nadzieje) opiekunów ;)

Proszę o zamknięcie wątku ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...