Skocz do zawartości

Chomik się kiwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj zaobserwowałam u mojego chomika dziwne zachowanie, kiwa tylną częścią ciała. Oczywiście jutro jadę do weterynarza, ponieważ dzisiaj nie miałam opcji, jednak chciałam zapytać jeszcze na forum. Podam informacje i szczegóły.

Gatunek - Syryjski

Wiek - ok. 6 miesięcy

Płeć - Samica

Funkcjonuje zupełnie normalnie, chodzi, je, pije, próbuje kopać i kręcić się w kołowrotku (który wyjęłam). Martwi mnie to, że chodząc kiwa tylną częścią ciała na boki, nie ciągnie nóg wygląda rownież normalnie. Jeżeli chodzi o kołowrotek, kiedy próbowała w nim biegać tylna część uciekała z kołowrotka i spadała. 

Odnośnik do odpowiedzi

Mój Antek pod koniec zycia kiwał się identycznie... aczkolwiek on miał grubo ponad dwa lata i wiele chorób za sobą... coś tu jest ewidentnie nie tak, wet bardzo wskazany. Zwróć uwage tylko, aby to był wet od gryzoni/zwierząt egzotycznych, inny nie będzie miał pojęcia, co robić, tak szczerze ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Mój Antek pod koniec zycia kiwał się identycznie... aczkolwiek on miał grubo ponad dwa lata i wiele chorób za sobą... coś tu jest ewidentnie nie tak, wet bardzo wskazany. Zwróć uwage tylko, aby to był wet od gryzoni/zwierząt egzotycznych, inny nie będzie miał pojęcia, co robić, tak szczerze ;)

Dziś rano podobnie chodził mały 17 dniowy dżungarek. Drugi mniejszy pomyka bez problemu. Wizyta u weta, glukoza podana, w domu podawałam gdy się tylko budził. Samica, kiedy w tej chwili drugi raz wyrzuciła go od siebie, leży na trocinach bokiem, ma zamknięte oczy i ciężko oddycha. Mogę coś zrobić jeszcze???

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze? Z nimi może być wszystko - samica może właśnie umierać, a może jej być po prostu gorąco - przez internet nie stwierdzę. Pakowałabym chomiczą rodzinę (inaczej samica odrzuci wszystkie młode) i jechała natychmiast do dobrego weta (czynny teraz z dobrych np. Dojazd 30 lub na Mieszka I, widzę, że Poznań). Nie wiadomo, czy ze wszystkimi w takiej sytuacji nie jest cos nie tak.

Odnośnik do odpowiedzi