Skocz do zawartości
cinnie

Hodowla chomików krótkowłosych

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Czy zna ktoś może jakąś hodowlę chomików syryjskich, ale krótkowłosych? :) 

Sprawdziłam, że Podrik (niestety dla mnie :P) ma długowłose, pierwszy miot planowany w Little Monsters Hamstery też akurat długowłosy...

Miot na który szalenie liczyłam (bo się spóźniłam ze zgłoszeniem w przypadku dzieci z pierwszego łączenia) - Maiky & Oreo w Zbójnickich Chomiczkach się nie pojawi, a kolejny planowany akurat długowłosy. Jest jakaś hodowla, którą ominęłam? Ewentualnie z Waszego doświadczenia - czy transport skądś dalej (Czechy???) nie będzie dla takiego maluszka zbyt męczącą podróżą?

Pozdrawiam,

Agnieszka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam chomika longhair od podrik i te długie włosy wcale takie mega długie nie są, jeśli masz obawy, ze chomik Ci się będzie kołtunił czy coś to nic z tych rzeczy - przynajmniej jeśli chodzi o moja chomiczkę. No chyba, ze chodzi o poczucie estetyki... Pamietaj, ze zawsze jest adopcja ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W miocie mogą być częściowo długowłose a częściowo krótkowłose (nie wiem jak w tym konkretnym przypadku oczywiście bo się nie znam) więc może jednak się doczekasz :)  Mój długowłosy Drops ze Zbójnickich miał krótkowłose rodzeństwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Joanna, w przypadku Dropsa jeden z rodziców był krótkowłosy, a drugi długowłosy :). W planowanych miotach w Zbójnickich i w Little Monster obaj rodzice są długowłosi :). 

DwarfMecio - a Twój chomik jest samcem czy samiczką? :) Faktycznie trochę się boję kołtunienia, naczytałam się jakichś historii o wplątywaniu się sierści w kołowrotek no i jestem trochę przerażona... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drops daje się spokojnie strzyc :) 

Rzeczywiście x lat temu znalazłam długowłosego chomika uwięzionego za włosy w kołowrotku, musiałam go odciąć. Z tym że jak masz duży kołowrotek bez cienkiego metalowego pręta na środku - czyli np drewniany Carlie, albo wodent, to nic takiego się nie stanie :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam samiczkę i też mam ten sam kołowrotek. Naprawdę nie ma problemów ;-) To co czuję jako różnicę jeśli chodzi o chomika krótkowłosego, a LH, to to, że w przypadku mojej chomiczki, futerko jest jedynie bardziej puszyste. Nie ma takich sterczących włosów :-) Musiałyby być sporo dłuższe, żeby coś się wkręciło w kółko. Wiadomo, zależy jaki miot, ale nie sugeruj się tym, że już od razu jak longhair, to trafi Ci się chomik, któremu można zaplatać warkoczyki :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Chom.

Ew. jeśli koniecznie chcesz chomika krótkowłosego, to jest wiele do adopcji. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również polecam adopcję, u mnie czekają na dom śliczne, połyskujące delikatnie satyną krótkowłosy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

DwarfMiecio u długowłosych chomików jest dymorfizm płciowy między samicami a samcami ;) różnią się długością włosa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Zbójnickich, nie wpisany jeszcze będzie śliczny miot mieszany, czyli i długie i krótkie futerko. Czekam tylko na transport.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli jednak adopcja, u mnie też znajdziesz krótkowłose - piękną Rowenę i kremowe rodzeństwo :)
Transport nie jest problemem, zapraszam !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi