Skocz do zawartości
Risa

Little Monsters Hamstery - Miot A: maluszki w nowych domach :)

Rekomendowane odpowiedzi

Little Monsters Hamstery - MIOT A

9dab6e5ed13035c9gen.jpg

Miot planowany jest na październik 2016 :)

Krycie w pierwszej połowie października - jeszcze za wcześnie żeby podać dokładniejszą datę (choć już mam "szacowania").

Rodzicami, jak widać, zostaną:

Shani von Schtaubing, golden tts longhaired x Podrik's Fagus, lilac longhaired

46201d08af847fc9.jpg

Współczynniki genetyczne dla miotu A:

- IC: 0%

- AVK: 96,774%

Przewidywania:

- umaszczenia:  golden (++), cinnamon (pp), yellow (ToY), możliwy black (aa) i umaszczenia mieszane (np. dove (aapp), yellow black (aaToY), re honey (ppToY) i inne).

- znaczenia: trotoiseshell (Toto)

- włos: longhaired (ll)

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie miotu: LMH - Miot A!

Edytowane przez Risa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powodzenia, to będzie piękny miot!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsze łączenie w hodowli za nami! :D

d1536278de8ed7d9gen.jpg

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawda jest taka, że z chomikami nigdy nic nie wiadomo, ale.. całkiem możliwe, że "Mamy to!" ;) Odpukać! :D

Shani w ciągu ostatnich dni przybiera systematycznie (+22g) i demoluje co się da wkoło (ku mojej "nieradości"). Na czas wysokiej ciąży, porodu i odchowu maluchów została przeniesiona do dużej samli. Zrobienie jej ładnego zdjęcia graniczy z cudem, bo dostała jakiejś torpedy w zadku i bardzo się cieszę, że jest już w tej samli, bo pewnie latałaby po suficie... :P

f17bade56ea92b6bgen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W przypadku Shani "torpeda" jest identyczna i w klatce, i w samli. Ale w samli nie da się chodzić po ścianach i suficie, więc wybór był jasny! :D Mam wrażenie jakby jej ktoś przestawił w zadku z benzyny V6 na mocne V10 xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie będę pokazywać palcem, ale ktoś tutaj dorobił się lekkich boczków... :D

b16adb87ceb9edb1gen.jpg

Przypomnę, że cały czas można wysyłać do mnie formularze :)
Więcej informacji tutaj: http://mylittlemonsters.pl/hodowla/krok-po-kroku-czyli-zostac-opiekunem/ Bardzo obrazowo, ale z doświadczenia wiem, że tak jest często najczytelniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

grucha xD

Na okres porodu i połogu samla lepsza od klatki - matka nie szaleje, nie zrobi krzywdy sobie czy dzieciom. Poza tym będzie mega zajęta i nie w głowie jej powinne być jakieś figle :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Większa grucha była dzisiaj. Aż strach się bać co zastane jutro! :P

Ale, ale.. przełom! Shani, zamiast demolować wszystko wkoło (dosłownie), zajęła się budową gniazda. W końcu.. Już myślałam, że maluchy będą na tej łysej "podłodze" (bo oczywiście trzeba było całą ściółkę spod domku wykopać, a jak! Przecież kołowrotek po drugiej stronie samli sam się nie zasypie...). Uff, jest jeszcze nadzieja, że wrócił jej "rozsądek" (chomiczy, ale zawsze lepszy niż żaden) :D

A tak na poważnie, to widać, że termin się zbliża :) Po kryciu stopniowo jej zachowanie się "wzmacniało" w tą demolująco-destrukcyjną stronę. Obecnie jest spokojniejsza, no i zaczęła instynktownie przygotowywać gniazdo - co mnie cieszy :) Czuje się dobrze, najchętniej by mi po ręce wylazła i poszła zwiedzać (jak to ona), ale cóż.. teraz to nie ma takiej opcji  :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie trzymam kciuki za udane rozwiązanie i zdrowie mamy oraz wszystkich w jej brzuszku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szalona przyszła mama w porę się opamiętała :D jest gniazdo dla potomstwa, będzie dobrze! :) kciuki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Janina H., może to jakiś znak i sen proroczy? :D

98082e32c2911f38gen.jpg

Pierwsze maluszki urodzone w LMH już są od kilku chwil na świecie! :wub:
Shani wyszła na krótką chwilę żeby napić się i pozbierać nieco zapasów, ale większość czasu będzie przesiadywała z maluszkami :) Wygląda na to, że wszystko jest ok, jednak prosimy o kciuki i ciepłe myśli! Bo tego nigdy za wiele :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To one dzisiejsze, czy wczorajsze?

sobotnio-wieczorne ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ooo maluchy. Gratulacje dla dzielnej mamy i dla babci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi