Skocz do zawartości

najlepszy pokarm II - karmy podstawowe

Rekomendowane odpowiedzi

• 3 months later...
  • Odpowiedzi 1,9k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Parę zdjęć i moich ostatnich przemyśleń nt. karm podstawowych ;)   Vitakraft Menu Vital dla chomików syryjskich I tu tak - o ile Vitakraft Menu Vital dla karzełków jest och ach i super, o tyle we

Nasypać żarełko do miski i nie wymieniac póki 80% nie zniknie z misi. Chomik nauczył się wybierac najlepsze kąski a to co wartościowe zostawia-metoda "przeglodzić" na obecnej karmie,będzie chciała to

Jako, że poprzedni temat jest już dość przestarzały, postanowiłam założyć nowy, wraz z zaktualizowaną ankietą.   Zawiera ona najlepsze według mnie pokarmy, uwzględniłam tylko pokarmy stałe - na dod

Nie wiem, czy piszę w odpowiednim temacie (cały czas się uczę :D ), ale zaryzykuję. Chcę zamówić Mixeramę dla syryjki i widzę, że jest kilka rodzajów, stąd moje pytanie, czym różnią się Fairytale Extra, Nessas GoldHamster i Zwergen Zauber i co najważniejsze, która z nich jest najlepsza?  :)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Będę musiała pooglądać nową Fairytale (na razie czeka w kolejce), jestem zaniepokojona tym, co pokazujesz.

W zakresie karm podstawowych w tej chwili żongluję Mixeramami i JR Farm z kłosami. Mam do zużycia końcówkę Bunny, ale nie planuję więcej jej kupować. Podobnie jak całej reszty.

Odnośnik do odpowiedzi

Będę musiała pooglądać nową Fairytale (na razie czeka w kolejce), jestem zaniepokojona tym, co pokazujesz.

W zakresie karm podstawowych w tej chwili żongluję Mixeramami i JR Farm z kłosami. Mam do zużycia końcówkę Bunny, ale nie planuję więcej jej kupować. Podobnie jak całej reszty.

A ja Jr Farm teraz wygląda? Możesz jakoś pokazać? Na forum lub PW,lub jakkolwiek inaczej. Ostatni worek jaki kupiłam, też był bardzo drobny i choć kocham tą karmę, na chwilę obecną nic z niej nie mam w domu.

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam, że się wtrącam, ale karmy to mój konik :P Gdzie tu jest cokolwiek pokazane? Bo stawianie Crispy, najtańszego, naładowanego orzechami, słonecznikiem i kukurydzą chłamu wyżej od którejkolwiek Mixeramy to dla mnie szok :O To już chyba tylko VL Zero można stawiać niżej niż to dziadostwo z repertuaru tego producenta. 

• Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Kenamysz, myślę że chodzi o ostatnie zdjęcie w wątku miotu.

U mnie Mixeramy też dużo zostaje, tych drobinek nawet Koparka nie rusza a sporo tego. Wychodzi z tego bardziej dodatek do ściółki niż karma... Ze względu na moich chudych emerytów dowalam im więc tłustsze karmy jak VL Hamster Nature i Muesli. Chyba nie będę już Mixeramy kupować, dla Koparki i tak najlepiej sprawdza się JR Farm z kłosami.

Odnośnik do odpowiedzi

Dołują mnie wasze wywody. Znowu nie wiadomo czym karmić .

Szybcior u mnie ostatnio Chałka zjadła wszystko z mixeramy po za tymi seledynowymi płatkami , resztą jest zjadana.

Jak daje mniej a nie całą miskę ( według filmu podrik ) to znika całość karmy .Zostaje tylko ta najmniejsza drobnica jak pył .

Odnośnik do odpowiedzi

Mixerama jest aktualnie najlepsza na rynku, to nie podlega wątpliwości. Oczywiście, zdarzają się partie lepsze i gorsze, ale to nadal to samo.
I błagam nie porównujmy pięknej Mixeramy, w dobrym świetle z tą w gorszym, dodatkowo wyjedzoną... to powoli się robi przesada...

edit. Ile chomików tyle smaków, u mnie również różnie. Czasem czystki w misce, czasem ledwo skubnięte, zależy od zwierzaka.

Edytowane przez Akalene
Odnośnik do odpowiedzi

Jak widać zależy dla jakiego chomika - jak Chałka zjada to naprawdę nie masz czym się martwić :) Ja mam dwie chudziny w końcówce życia więc muszę im zapewnić to co im smakuje. Chałka jest młoda, gibka, i bardzo dobrze że jej karma smakuje. Nie martw się, naprawdę :) 

Odnośnik do odpowiedzi

Szybcior, ale to mało obiektywne zdjęcie, porównanie być może stojącej od jakiegoś czasu miski do całego opakowania. U mnie przejedzona karma to też śruta, to oczywiste, choć i tak zwierzaki wciągają do ostatniej drobiny. A składem i walorami odżywczymi nawet zmielona w moździerzu Mixa będzie dużo lepsza niż wyżej wspomniane g. z VL - naładowane barwnikami, sztucznymi witaminkami i konserwantami, no po prostu mniam mniam, samo zdrowie :/ 

Edytowane przez Kenamysz
  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

Sądzę, że dla porządku dyskusji (żeby było wiadomo kto się do jakiego produktu odnosi i dlaczego akurat takie porównania) warto dodać, że ten post (i kolejne): http://forum.e-chomik.pl/topic/9724-najlepszy-pokarm-ii-karmy-podstawowe/?p=461180 zostały wydzielone z tego tematu (konkretnie początek rozmowy przed podlinkowanym postem): http://forum.e-chomik.pl/topic/15163-zbój-ruda-z-hod-štěchovický-poklad/?p=461195.

Na forum jest x osób, średnio siedzących w temacie dobrych karm i "łykają jak rybki" opinie - te dobre, i te złe. Warto zadbać o zachowanie porządku, żeby logika wypowiedzi była jasna dla innych czytających :)

Odnośnik do odpowiedzi

Takie małe zamówienie świeżo otwarte bo kurier się wreszcie nade mną zlitował

Fotki niekoniecznie ostre, ale będziecie mieli pojęcie o co chodzi. No i przyszło świeże, nie leżało w miskach. Cóż, fakt, jest nieco lepsze od tego z ostatnich zamówień ale to nadal drobizna. Na dole opakowania i to nie tak, ze to stało i przez co się tak osadziło jest masakryczna ilość jakiegoś ryżu prażonego. Nie róbcie polowań na czarownice, bo ani mnie to nie bawi ani nie jest to kwestia stała. Tak jak mówiłam a nie kupuję worka raz na pół roku a jak coś to mniej więcej co tydzień, dwa, ale to nadal nie jest ta mixerama, którą była.

DSCN1538_zpshjunyti8.jpg

DSCN1540_zpsm1a8p7s0.jpg

A tu z pozdrowieniami dla niektórych, takie sobie małe cotygodniowe zamówionko

DSCN1541_zps1y6tdzwm.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż, widzę że kupuję z innego źródła, więc na temat tej się nie wypowiem. Swojej nie mam nic do zarzucenia. :)

Mam tak samo. Karma nie jest drobnicą, jest normalna i taka jaka była rok temu. 

Wciąż, według składu, jest to najlepsza karma dla chomików. A wiadomo, inwestycja w jedzenie zawsze procentuje przy kontrolach weterynaryjnych. :) 

Odnośnik do odpowiedzi

Pisałam pod postem Fiu Fiu u mnie u Rudego, ja kupuję zarówno w Hipciu jak i u Pupillo. O ile nie kupujecie bezpośrednio z Mixeramy, to źródła macie chyba te same.

Świeżo wyciągnięte z worka do nasypania chłopakom

DSCN1542_zps9j7o1lnu.jpg

Smaczne? Tak, ale na tyle drobne, że połowę znowu wyrzucę.

Edytowane przez Motusa
Odnośnik do odpowiedzi