Skocz do zawartości
Allo

Chomiki w obiektywie - Sierpień 2016

28 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynamy kolejną edycję!

W konkursie nagrody rzeczowe nie są przewidziane - jest to po prostu forma wspólnej zabawy i "zdrowej rywalizacji".
Udział jest dobrowolny z przestrzeganiem regulaminu forum oraz zasad konkursu (patrz niżej).

Regulamin konkursu (warto sobie przypomnieć):

1. Konkurs jest tematyczny: wszelkie zdjęcia zgłaszane do niego muszą nawiązywać do tematu – inne nie będą brane pod uwagę. Tematy będą inne każdego miesiąca – jeśli ktoś będzie miał jakieś pomysły może nadesłać propozycję na PW, lub w temacie: http://forum.e-chomi...ozycje-tematów/
2. Do konkursu zgłaszamy maksymalnie 3 zdjęcia własnego autorstwa.
3. W konkursie mogą brać udział zarejestrowani użytkownicy forum - zdjęcia wysyłacie do mnie na PW opatrzone tematem wiadomości „Konkursowe - miesiąc”, np. Konkursowe - sierpień.
4. Na każdym zdjęciu musi być chomik, niekoniecznie nasz (np. brata, kuzynki, koleżanki – jednak za pozwoleniem właściciela). Bohaterem zdjęcia może być też chomik będący już za Tęczowym Mostem.
5. Każdy zdjęcie zgłoszone do konkursu musi zostać opisane imieniem zwierzaka, który jest na nim przedstawiony.
6. Tytuł zdjęcia jest opcjonalny, jeśli zostanie dopisany do zdjęcia - pojawi się pod zdjęciem.
7. Pod koniec każdego miesiąca będzie organizowane głosowanie – zasady głosowania poniżej.
8. Pod koniec roku będzie organizowany konkurs na najlepsze zdjęcie roku – udział wezmą najlepsze zdjęcia z danych miesięcy – konkurs grudniowy będzie krótszy o 1 tydzień, który zostanie przeznaczony na głosowanie "końcoworoczne".
9. Zdjęcia zgłaszamy w podanym terminie, zostaną one opublikowane po terminie zgłoszeń i w tym czasie będzie głosowanie. Jeśli do udziału w danej edycji konkursu zgłoszą się mniej niż 2 osoby, konkurs w danym miesiącu zostaje zawieszony.
10. Aby nie wygrywała ciągle jedna i ta sama osoba, zdjęciami miesiąca mogą zostać maksymalnie 3 zdjęcia jednego użytkownika w roku. Przykładowo: Pani x wygrywa konkurs w styczniu, lutym i marcu, to w kolejnych miesiącach nie może zdobyć już pierwszego miejsca :)

Zasady głosowania:

1. Głosowanie odbywa się w formie ankiety.
2. Każdy użytkownik może oddać głos na zdjęcie nie swojego autorstwa.
3. W przypadku zagłosowania na swoje zdjęcie wykluczamy wszystkie zdjęcia danego użytkownika w danym miesiącu (w ankiecie liczymy na uczciwość użytkownika).
4. Raz oddany głos nie ulega zmianie! Uwaga - jeśli ktoś będzie chciał podejrzeć wyniki ankiety przed oddaniem głosu, straci możliwość głosowania. Wyniki ankiety można podejrzeć po zagłosowaniu.
5. W przypadku uzyskania miejsca ex aequo zorganizowana zostanie dogrywka między takowymi zdjęciami.

Edycja sierpień 2016:

1. Zdjęcia zgłaszamy od 2 do 25 sierpnia (do 23:59).
2. 26 sierpnia wstawione zostaną w tym temacie ponumerowane zdjęcia (kolejność losowa).
3. Głosowanie będzie trwać od momentu wstawienia zdjęć do 31 sierpnia.
4. Ogłoszenie wyników przewidziane na 1 września.

Temat konkursu: PIASEK, PIASEK, PIASEK!
(W tym miesiącu szaleństwo w piaskownicach :D)

Z A P R A S Z A M Y    D O   W Z I Ę C I A   U D Z I A Ł U !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przypominajka konkursowa: pierwszy tydzień za nami!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś ostatni dzień wysyłania zdjęć, macie jeszcze czas do północy! Wieczorem akurat chomiki wyjdą z pieleszy, jeszcze zdążycie zrobić im zdjęcie w piasku :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Chom.

Co?? Nie zdążyłam pstryknąć zdjęcia ;_;

Edytowane przez Chom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoko Chom., jeszcze jest czas, zachęcam! :D

"Piasek, piasek, piasek!" - głosujemy:

1. wwdaoj.jpg

2. 7e88c3f85a8b6.jpg

3. huimwh.jpg

4. 6e9341262b8605d8.jpg

5. 2nusydz.jpg

Głosowanie będzie trwać do 31 sierpnia. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I to moje ogarnięcie właśnie, że przegapiam temat, do którego miałabym co zgłaszać, nawet jeśli było przypomnienie. xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba to nie jest piasek dla szynszyli a zwykly?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sarsaparilla , nikt nie zabronił wysyłać po 3 zdjęcia i Tobie. :)

Chyba jest limit na konkurs po 3 zdjęcia zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W każdym razie zwykły piasek to i tak i tak zły pomysł. Bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odnosiłam się tylko do limitu 3 zdjęć, zawsze wysyłałam po 1. Po głębszej analizie :) doszłam do wniosku, że na pewno jest to piaskownica, widać to dość wyraźnie na 3cim zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż, również uważam, że zdjęcia chomika w "ludzkiej" piaskownicy nigdy nie powinny być opublikowane w konkursie na forum, promującym dobre nawyki wśród opiekunów. Chomik przebywa na dworze, w godzinach jego snu, w miejscu, gdzie czyha na niego cała masa zagrożeń, od pasożytów, przez mechaniczne uszkodzenia ciała, po drapieżniki... 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie to właśnie piasek pustynny jest naturalnym podłożem chomika a nie jakieś trociny :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karol, Ty ja czasem czymś zarzucisz, to witki opadają... Jaki piasek pustynny? Piach o nieodpowiedniej granulacji, jasny, słoneczny dzień, ludzka piaskownica na otwartej przestrzeni, pasożyty, obce zapachy, drapieżniki, multum niepokojących bodźców to znakomite środowisko dla udomowionego chomika, którego przodkowie od pokoleń z dzikimi chomikami nie mają nic wspólnego. Rewelacja.

P.S. Nie polecam trocin jako podłoża. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam na myśli piaskownicy. Ogólnie chomik żyje na pustyni na piasku a nie na zrębkach bukowych , konopnych czy lniany lub jakichś innych . Chomik to jednak nie kret i jego życie nie polega na drążeniu tuneli. Robi jedną norkę raz na jakiś czas, kiedy  już stara za mocno się za brudzi. Większość życia kiedy się porusza , to jest czas biegania po pustyni po powierzchni, po piasku ? Wiem, że w akwarium trudno odtworzyć takie warunki, co nie znaczy, że moim zdaniem lepsze od najlepszej ściółki .

Takie jest moje subiektywne zdanie .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi