Skocz do zawartości

Czy to nowotwór?

Rekomendowane odpowiedzi

Mojej chomci niedawno zaczeła lecieć krew z nosa przedwczoraj nawet 2 dni po kolei.

Jest rozbiegana i niewidać po niej choroby ,ale wydaje mi się że trochę straciła apetyt.

Po za tym jak dobrze się jej przyjrzeć to wydaje mi się że łysieje pod ogonkiem i w tym miejscu ma zaróżowaine (niewiem czy to normalne ponieważ nigdy tak dobrze się jej nie przyglądałam).

Proszę napiszcie czy to nowotwór i jak normalnie wyglądają okolice odbytu u chomików (samiczka).

Proszę aby pisały osoby z doświadczeniem które miały podobną sytułację i proszę nie piszcie wszyscy IŚĆ DO WETERYNARZA bo to nie oto mi chodzi.

PS: Jeśli nie nowotwór to jaka choroba?

Odnośnik do odpowiedzi

Co mamy Ci napisać jak nie "Idź do weterynarza"? Przez internet możemy sobie gdybać i zastanawiać się, co jest Twojemu chomikowi w nieskończoność i nigdy nie trafić. Nikt nie jest w stanie powiedzieć co może dolegać Twojemu zwierzęciu, weterynarz specjalizujący się w leczeniu gryzoni również nie jest w stanie zdiagnozować choroby przez ekran.

Nawet jeśli to nie nowotwór, to i tak powinnaś jak najszybciej skonsultować to z weterynarzem. Chomiki są małymi stworzeniami, mają szybki metabolizm więc i choroby rozwijają się u nich w szybkim tempie.

Odnośnik do odpowiedzi

A co mi tam, napiszę... słynę ze swojej szczerości.

Zwierzę CIERPI, powinno być już PO wizycie u lekarza weterynarii. NIKT nie postawi diagnozy prze internet.

Leczenie zwierzęcia jest OBOWIĄZKIEM właściciela, a nie opcją!

Odnośnik do odpowiedzi

A ja nie będę się bawiła w diagnozy, tylko napiszę: iść do weterynarza!

I nie ma, że nie o to chodzi, bo właśnie chodzi dokładnie o to.

Tyle razy było mówione, że nikt przez internet nie postawi diagnozy, ani tym bardziej nie wyleczy.

Odnośnik do odpowiedzi

BTW, zalecam zmianę żywienia

• Podawany pokarm
    Mieszanka pełnoporcjowa dla gryzoni i królików MEGAN,
    Pokarm dla chomików Nestor,
    Dropsy Nestor,
    Przysmak Lux dal gryzoni jagodowy Dako-Art
Odnośnik do odpowiedzi

BTW, zalecam zmianę żywienia

• Podawany pokarm
    Mieszanka pełnoporcjowa dla gryzoni i królików MEGAN,

Pokarm dla chomików Nestor,

Dropsy Nestor,

Przysmak Lux dal gryzoni jagodowy Dako-Art

Właśnie mam 1 i ostatnie ale z Dako-Art to barwniki są więc nie daje.

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz wy mnie tak bardzo krytykujecie...

Myślicie że ja to się nie martwię?!

Jak pierwszy raz leciała jej krew to aż płakałam.

O wszystkim informuje rodziców ,szukam weterynarzy i teraz pomóżcie mi z rodzicami.

Jak oni nigdzie nie chcą iść!

Nie mieszkam w mieście sama nie pójdę!

Właśnie mam 1 i ostatnie ale z Dako-Art to barwniki są więc nie daje.

A wiem o co chodzi XD Reszte mi się skończyło...

Odnośnik do odpowiedzi

Zwierzę? zwierzę!
Oddycha? oddycha. Cierpi? cierpi. zyje? zyje.
Zasługuje tak samo na leczenie jak ja czy Ty, jak pies czy kot.
Male nie znaczy, że wymaga mniej odpowiedzialności albo cierpi mniej.
Błagam, wytłumacz to rodzicom... to zwierzątko zaraz może przez takie podejście stracić życie...

Odnośnik do odpowiedzi

To psu poderznij gardło, rodzice wezma psa do weterynarza i chomika przy okazji. Żarcie dla chomika spakuj do torebki i wyrzuć do śmieci. Poczytaj sobie bloga spoko kobietki tutaj forum czyli podrik i sie dowiesz co z czym się je ... a przy okazji piszesz o rodzicach że są tacy i owacy, czyli klatka oraz kółko raczej też nie sa zbyt super.

Odnośnik do odpowiedzi

Klaudi009, skąd jesteś? Moze wizyta nie okaze sie taka droga ... Ja za wizytę w Warszawie, w lecznicy, która nie należy do najtańszych zapłaciłam 30 zl, więc znośnie moim zdaniem. Wiadomo koszta moga byc wyzsze w zaleznosci od leczenia, ale do lekarza isc trzeba, to jest Twój obowiązek. Moze masz jakąś swoją kasę zaoszczędzoną? Moj bratanek, ktory ma 11 lat, jak potrzebuje na cos hajsu w danym momencie a nie ma kasy, to prosi zeby mu odcieli z kieszonkowego i sie zgadzają pod takim warunkiem. Wiadomo, kazdy ma inną sytuację, nikt Cie nie chciał skrytykować, ale raczej uprzytomnić, ze sytuacja jest powazna...

Odnośnik do odpowiedzi

Chomik to zwierzę, które pomimo małych rozmiarów odczuwa ból i choruje, tak jak ludzie, jak psy czy koty. Rozmiar nie powoduje, że nie trzeba się o chomika troszczyć, kiedy zachoruje. Twoi rodzice zapewne stwierdzili, że do weterynarza nie ma potrzeby jechać, bo to małe zwierzątko. Zapytaj ich w takim razie, czy z małymi dziećmi również nie ma potrzeby chodzić do lekarza, bo małe dziecko "to takie jakby nic". Podejrzewam, że tak by nie odpowiedzieli. Wtedy poproś, żeby Ci wytłumaczyli, w czym małe zwierzę, które cierpi i choruje jest gorsze od większego stworzenia, które choruje i z jakiego względu nie należy go leczyć. Co jest tym czynnikiem, który daje nam prawo do stawiania w takiej sytuacji psów i kotów nad chomikami? Na pewno nie jest to rozmiar, bo nie rozmiar decyduje o odczuwanym bólu. Powiem więcej - nie ma takiego czegoś. Jeśli się bierze pod swoją opiekę choćby i maleńkie zwierzątko, należy brać za nie odpowiedzialność w każdej sytuacji, bo zapewnienie leczenia jest obowiązkiem każdego właściciela.

Czy nie ma innej opcji na dostanie się ze zwierzątkiem do weterynarza niż za pomocą rodziców? Może masz wujka, ciocię, dziadka, czy kogokolwiek innego, kto mógłby z Tobą pojechać?

Odnośnik do odpowiedzi

Mruczy, taka mała uwaga... nie wypada pisać w stylu "To psu poderżnij gardło [...]". Rozumiem, że można być zirytowanym i zdenerwować się postawą tutaj prezentowaną, jednak pewnych rzeczy zwyczajnie pisać się nie powinno. Tak na przyszłość, bo mnie to osobiście uderzyło - mimo, że rozumiem co miałeś na myśli, to jednak... wstydziłabym się na Twoim miejscu. I to mocno.

klaudi009, nie wiem ile masz lat, ani skąd jesteś. Chomik powinien być na wizycie 16-17.07, mamy prawie 1.08. Późno, oby nie było za późno. Przekaz proszę rodzicom ode mnie następujące słowa - możesz nawet przepisać/wydrukować. Jeśli Twoi rodzice zdecydowali się i zgodzili na to, żeby w ich domu mieszkało zwierze to należy mu się szacunek. Szacunek do godnego życia, a w razie choroby należy zapewnić opiekę lekarza weterynarii. Nie ważne jakiego jest gatunku, nie ważne ile kosztuje "nowe zwierzątko" - tutaj chodzi o naukę odpowiedzialności, o zrozumienie innego stworzenia, empatię oraz radzenia sobie z przeciwnościami losu. Skazując na cierpienie zwierze, którego jesteś opiekunką, skazują również Ciebie na cierpienie z jego powodu - bo się martwisz, przeżywasz, a jesteś bezradna.. nic nie boli tak jak bezradność, nieprawdaż? Poproś ich, aby byli dla Ciebie wzorcem i przykładem godnym naśladowania, a nie stawiali się po stronie ignoranctwa i "wartościowania" życia.

Odnośnik do odpowiedzi

@Risa wcale Cie sie nie dziwie. Tak zirytowala mnie postawa tej dziewczyny i stąd komentarz. Jednemu dojdzie to do glowy a drugą uderzy jak Ciebie. Dlatego wole napisac jeden komentarz (wulgarny) ale skuteczny :) mam nadzieje że nie urazilem Ciebie swoją odpowiedzią.

Odnośnik do odpowiedzi

Mruczy, ze skutecznością bym polemizowała i to mocno. Weź pod uwagę, że jest to forum internetowe - nowi użytkownicy (a tym bardziej ich rodzice) nie znają nas i... mają ograniczona zaufanie do "porad via net". Personalnie urażona się nie czuję, jednak mimo wszystko - moim zdaniem - nic nie tłumaczy tego typu tekstów (zacytuję):

To psu poderznij gardło, rodzice wezma psa do weterynarza i chomika przy okazji. Żarcie dla chomika spakuj do torebki i wyrzuć do śmieci. Poczytaj sobie bloga spoko kobietki tutaj forum czyli podrik i sie dowiesz co z czym się je ... a przy okazji piszesz o rodzicach że są tacy i owacy, czyli klatka oraz kółko raczej też nie sa zbyt super.

Jeśli nie umiesz napisać porady normalnie (zaznaczam, że powyższy cytat to nie jest dobra porada na forum internetowym) to nie pisz wcale. Inaczej możesz innym utrudnić tłumaczenia i pomoc, bo taki rodzic przeczyta Twój tekst, "popuka się w głowę" i dziecku zabroni słuchać "bandy narwańców, co każą psom gardła podcinać z powodu chomika". "Zablokujesz" odbiorcę, a cała reszta postów całkowicie straci na znaczeniu - z powodu jednego, durnego tekstu, który niewiele wnosi do tematu. Chyba nie o takie "dojście do głowy" Ci chodziło?

klaudi009, do mojego poprzedniego postu mogę jeszcze dodać wpisy z bloga - przeczytaj, daj rodzicom do poczytania lub komukolwiek kto byłby w stanie Ci pomóc zabrać chomika do lekarza weterynarii.

Wizyta u lekarza weterynarii, Obowiązki opiekuna oraz Chcę chomika! - to tak na obecną sytuację. Tutaj w skrócie masz opisane podstawy opieki nad chomikiem.

• Upvote 4
Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Co mamy Ci napisać jak nie "Idź do weterynarza"? Przez internet możemy sobie gdybać i zastanawiać się, co jest Twojemu chomikowi w nieskończoność i nigdy nie trafić. Nikt nie jest w stanie powiedzieć co może dolegać Twojemu zwierzęciu, weterynarz specjalizujący się w leczeniu gryzoni również nie jest w stanie zdiagnozować choroby przez ekran.

Nawet jeśli to nie nowotwór, to i tak powinnaś jak najszybciej skonsultować to z weterynarzem. Chomiki są małymi stworzeniami, mają szybki metabolizm więc i choroby rozwijają się u nich w szybkim tempie.

To po co zakładka " choroby" na tym forum?

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze, żeby ludziom nieświadomym tego że każde zwierze domowe w razie choroby potrzebuje niezwłocznej wizyty u lekarza uświadomić, że taka potrzeba istnieje (jak widać taka informacja przydała się w dziesiątkach przypadków). A po drugie, żeby po wizycie u weterynarza mieć miejsce na pisanie sprawozdania z przebiegu choroby i jej leczenia, a także na otrzymanie porad i wsparcia od użytkowników którzy wcześniej borykali się z podobnym problemem - porad i wsparcia, nie diagnozy i zaleceń odnośnie leczenia. Tych może udzielić tylko lekarz-profesjonalista.

Odnośnik do odpowiedzi